ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Ročný horoskop pre rok 2013

Vytlačiť PDF

Ročný horoskop pre vás pripravil Cyril Chorvát:

 • Baran 21.03 – 20.04.
Za vami je celkom dobrý rok kariéry. A tak či tak, neostalo ešte niečo nedoriešené? Niektorí ste zanechali najbližších priateľov. Iní rodiny. Teraz ste na štartovej čiare, pripravení ku skoku do nového roku, a aj napriek všetkým úspechom máte zvláštny pocit, že odsúdenie na "osamelosť" vám chutí. No chcete ísť nahor a to je úplne v poriadku. Zmeňte tunelové videnie, ktoré vás trápi, keď pociťujete nové výzvy. A pamätajte si, že vľavo a vpravo od vás sú ľudia, ktorí sledujú vaše hmlisté rozvírené nápady, ale radšej by intenzívne vnímali niečo jasné. Dobrá správa: Rodina sa v novom roku môže výrazne zomknúť. Nie že by ste stratili svoju rodinu. Ale môžete vďaka +Mesačnému uzlu a Saturnu v treťom solárnom dome (dome priateľstva) vytvárať pracovné miesta, budovať kariéru, uvoľniť vzťahy s partnermi, deťmi a priateľmi. To si vyžaduje o niečo viac pchopenia a citlivosti a teraz nutne aj trpezlivosti. V prvej polovici roka sa ešte budete zvíjať ako had, ktorý zvlieka svoju starú kožu. Ale potom príde august, a spolu s ním vám závoj spadne z očí. Budete vedieť, kto patrí k vám, a kto by vás mohol sprevádzať na vašej ceste.

Láska
Niekedy inšpirujúca, niekedy bolestivá, niekedy sa nepohnete sem ani tam. Do augusta bude nevyhnutných mnoho objasňovacích rozhovorov. Ale potom vám Jupiter bude pomáhať k väčšiemu optimizmu a pozitívnej charizme. Od 9. septembra budete režisérom vy. Venuša má prestávku, takže sa sami budete musieť postarať o spestrenie vzťahu. Tipy pre osamelých: Flirt naslepo cez chat by mohol byť začiatkom veľkej vášne.

Kariéra
Ponuky a udržanie projektov v prvej polovici roka nebudú prebiehať podľa vašich predstáv. Alebo budú prebiehať tak ťažko, že vás to nepoteší. Začatie skutočných pracovných príležitostí nastane 2. augusta, keď sa Jupiter, Mars a Merkúr pričinia o vaše osobné úspechy. O zmenu zamestnania, novú pozíciu - všetko, čo potrebujete. Ešte viac, ak opäť dokážete, že ste flexibilní a môžete byť spontánni aj inovatívni.

Energia
Každý, kto robí veľa, musí si dopriať aj čas na oddych. Február, jún a júl sú mesiace, v ktorých krivka vašej výkonnosti extrémne klesne, ak nezatiahnete brzdu a neposkytnete si dôslednú relaxáciu. Pekný a stály vzostup nastane vďaka Marsu v marci, apríli, máji a auguste. Na jeseň by ste si mohli myslieť, že nadmerný príjem kalórií nie je viac nebezpečný? Váš driek má iný názor!

 • Býk 21.04 - 20.05.
Bolo to skvelé, myslíte si, zatiaľ čo dvíhate pohár a pripíjate na nový rok plný očakávania. Áno, bolo to krásne. Bol to rok príjemne uvoľnený, nádherne útulný a plný emócií. Môžete byť pyšní na to, čo ste profesionálne urobili. Aj na to, čo ste finančne priniesli domov ... Dobrý deň, prebuďte sa! V roku 2013 fúka iný vietor. Aj keď štart je tiež celkom romantický a sentimentálny. Pokoj je zavádzajúci. Musíte byť rýchli. Už je jasné: pozvoľnejšie tempo vám vyhovuje viac ako šprint. Ale nie je to také zlé: Do konca júla môžete pokojne ešte lenivo polihovať na trávniku, ale myslite nie len na zmyselné potešenie, ale tiež sa na budúcnosť. V auguste sa dostávate do tuhého vetra a váš rozvírený život by mohol byť veľmi zmätený. Kto sa príliš spolieha na dosiahnuté profesionálne zázemie, tomu hrozí zosuv nadol. Ak dosť dobre nesledujete svoje výdavky, skôr alebo neskôr sa ocitnete tvárou v tvár s príslušným bankovým poradcom. Majte svoje financie pod kontrolou, aj keď váš najlepší priateľ má tipy na jednoducho senzačné finančné transakcie. Teraz Saturn nemá nič proti tomu, aby ste investovali. Ale uložte si hodnoty. Práve pre vás by bol vhodný elegantný byt, alebo byt určený aj na prenájom v univerzitnom meste. Mimochodom: trochu športu ešte nikoho nezabilo. Mars je v roku 2013 v poriadku, ak budete ku svojim témam pristupovať trochu aktívnejšie.

Láska
Detské šťastie alebo radosť z manželského prístavu? Ako sa vám páči. Prvá polovica roka je plná možností, ak nezmeškáte aktuálne príležitosti! Kto chce byť konkrétnejší: Najviac príležitostí je až do polovice januára, v druhej polovici februára, apríla a v prvej polovici júna. Potom to môže byť horšie - predovšetkým od 9. septembra. Vyhábajte sa chladnému mlčaniu, vyvolávajúcemu hlasné obvinenia a rozprávajte sa. A neutekajte k nejakej priateľke, ale do náručia svojho milovaného človeka.

Kariéra
Nehrajte sa na chladného, ale pokojne prejavujte svoje emócie. Budete prekvapení, koľko sa vám podarí, ak budete načúvať svojmu šéfovi v slabšej chvíli a prejavíte svoje pochopenie a súcit. Jeho lojalita vám pomôže v druhej polovici roka, keď vám bude do tváre viať ľadový vietor a vaše kariérne plány budú na vážkach. Držte sa a nebojte sa požiadať o pomoc. Kto by vás mohol odmietnuť?

Energia
V roku 2013 môžete mnohé dohoniť. Najlepšie mesiace sú: január, marec, júl, september a október. V auguste by ste mali byť vo všetkom trochu opatrnejší a to nielen fyzicky, ale aj kulinársky. Tip: Zabezpečte si v auguste kúpeľnú dovolenku na regeneráciu tela i duše a tak sa pripravte na nadchádzajúce stresové mesiace.

 • Blíženci  21.05. - 21.06.
Naozaj vás treba pochváliť. Čo ste s vervou v minulom roku dokázali, ťažko by po vás niekto zopakoval. Poteší to srdce a je to nápadité ako Popoluška v čarovnom lese. Od augusta sa všetko vráti do správnych koľají. Šťastie sa vám lepí na ruky, bez ohľadu na to, aké prekvapenia vám osud prinesie. Ste neobyčajne duchaprítomní, žijete tak intenzívne ako sa len dá, nebezpečenstvám unikáte ako vo sne a odpočívate inštinktívne na miestach, kde sa budete cítiť dobre. S vašimi bohatými skúsenosťami z minulého roka ľahko odstraňujete všetky ťažkosti. To vás - dúfajme - udržuje ďalej od podporovania všetkých optimistov a oveľa menej (finančne aj morálne) osudom stíhaných ľudí. Áno, možno jedného dňa vaše dobré skutky budú odmenené. Ale dôjde vám čas, ak to budete robiť teraz, a nedostanete svoje vlastné financie do poriadku a nebudete si predvídavo definovať svoju cestu vpred. Falošná lojalita tu nie je na mieste, trochu sebectva je celkom povolené. Toto je váš život! A vy sa rozhodnete, ako, kde a akým spôsobom chcete žiť.

Láska
V marci a v priebehu mája môžete byť sprevádzaní hlbokými pocitmi, ktoré súvisia buď s novou láskou alebo starším, novo prebudeným vzťahom. V júli, máte tendenciu utiahnuť sa do seba. Ale prečo? Radšej zvoľte cestu priameho rozhovoru. Nakoniec budete úspešní.

Kariéra
V minulom roku, ste vyvinuli veľa nápaditých myšlienok ... Od 2. augusta si spomeňte na jeden alebo druhý váš návrh. A zrazu môžete vytiahnuť zo zásuvky, čo ste duševne vytvorili už dávno. Najlepšie mesiace: september a október. A to nielen profesionálne. Dokonca aj finančne sa potom rozplynú všetky prekážky.

Energia
Sami viete, že vždy očakávate mnoho nového a dokonca extrémneho. To, že nie je tak jednoduché ukryť sa pred tým, ste si pravdepodobne tiež všimli. Teraz bude všetko lepšie. Mars po dobu šiestich mesiacov v období od februára do augusta bude podporovať vašu energiu. A to znamená príliv novej sily, novú vitalitu a dobrú telesnú pohodu.

 • Rak 22.06. - 22.07.
Takí uvoľnení a pokojní ako v minulosti, dostávate sa plynule ďalej do roka 2013. Budete mať šťastie cítiť sa skvelo aj vo veľkých vzdialenostiach a budete dosť ďaleko od náladovosti a citlivosti, ktoré sa Rakom všeobecne pripisujú. Ale s tým je spojené aj veľké nebezpečenstvo: že z čírej harmónie upadnete do pohodlnosti a veci necháte prebiehať úplne nekontrolovane. Ak sa rozhodnete tak, nesťažujte sa na budúci rok, kedy iní budú na večierkoch oslavovať svoj úspech, ale vy sa nezmôžete na nič iné, ako na ďalší pekne premárnený rok. Zamyslite sa znova! Či majú vaši partneri (šéf, obchodní partneri, ostatní personalisti) vyslať pre vás ešte dôraznejšie signály aby ste si konečne uvedomili svoje šance? Najmä v povolaní, je na čase získať tučný kus koláča. To funguje len ak sa riadne zapojíte. Chcete? Takže: sformulujte si požiadavky a buďte pritom, keď sa bude zadávať práca, ktorá sa blíži vašim predstavám. Dôležité: Do vášho úzkeho kruhu rodiny a priateľov prijmite nové tváre. Ich podnety budú vašim skutočným ziskom v roku 2013.

Láska
Ach, šťastné dni! Od polovice januára do začiatku marca sa cítite eroticky ako inokedy a svet mužov má úplne vaše názory. Avšak naozaj vzrušujúce to bude v prvom augustovom týždni. Pohľad, dotyk a úsmev postačia, aby ste si vyhodili z kopýtka a odišli s vlajúcimi zástavami do preplneného tábora milovníkov. Kto tam už rozložil svoj stan, zažije od septembra nekonečne krásne pocity, ktoré nikdy nebude chcieť ukončiť.

Kariéra
Dosť dlho ste sa prizerali, ako vás ostatní predbiehajú. Dosť. Je rad na vás. Ale mali by ste byť rýchli, pretože len do konca júla bude najviac úžasných príležitostí. Pokojne sa zmieňte v kruhu priateľov a bývalých kolegov, že sa určite zaujímate o nové výzvy. Najlepšie mesiace pre zmenu a možnosti úspechov sú: marec, apríl a júl.

Energia
Upotené aktivity v telocvični nie sú vašou vecou. Pohodlná chôdza alebo jazdy na kolieskových korčuliach sú vhodnejšie. Pamätajte na to (alebo spustite to teraz). Jupiter je síce voči vám priateľský, pokiaľ ide o zamestnanie a lásky, ale nie voči vášmu telu. Dostávate chuť na sladkosti a inklinujete k tučnote a slabosti.

 • Lev 23.07 - 23.08.
Konali ste celkom správne, keď ste v minulom roku zostali na bezpečnej strane. Uistili ste sa o úspešnosti vašej stratégie. Teraz vám prichodí čeliť novým okolnostiam, budete vyzvaní zdvihnúť plachty a čeliť novým podmienkam. Vaša posádka sa asi nebude skladať zo známych tvárí. Svoje úlohy hrajú ďalší ľudia, starí priatelia budú trochu v úzadí. To môže tiež ovplyvniť partnerstvá. Avšak zrušené budú len tie spojenia, ktoré sú skutočne zastarané alebo sú poznamenané pohodlnosťou. Keď od 2. augusta máte Jupitera vo vašom znamení Leva a tak máte veľmi dobre pôsobiace aspekty, mnohí ľudía budú kandidátmi na budúce priateľstvo s vami. Ale aj tí, ktorí stoja na prahu vášho úspechu sú tam len preto, že je to dôležité pre ich vlastný rozvoj. Jednou z vašich najjednoduchších úloh bude odhaliť ich a pomocou svojich diplomatických schopností ich odsunúť. Tip: Až o dvanásť rokov budete opäť v takej skvelej planetárnej konfigurácii. Nečakajte s rozhodnutím o nezávislosti, o zmenách, alebo o partnerstve príliš dlho. Nasledujte svoje inštinkty a určite jasné termíny. Teraz tečú mlieko a med práve pre Vás. Takže čerpajte z prameňov -  najlepšie hneď!

Láska
Pripúšťam: pokiaľ ide o lásku, boli už vášnivejšie časy. V tom je však aj niečo dobré: vzťah sa kriticky skúma a nemilosrdne sa ukážu všetky nedostatky. To je šanca pre Vás v jednom, ako aj v opačnom smere. Od augusta Jupiter zosilňuje váš sex-appeal a túžbu po veľkých emóciách. Môžete ich mať: kandidátov na vaše srdce je dosť.

Kriéra

Nenechajte sa odradiť prvými dvoma a pol mesiacmi. V tej dobe budete konfrontovaní s vašimi predchádzajúcimi zlými rozhodnutiami. Alebo dokonca zistíte, že ste dôverovali falošným priateľom, alebo beznádejným projektom. Času pre korekciu kurzu budete teraz mať dosť. A od 2.  augusta plnú podporu Jupitera. Zmluvy, dohody a zmeny budú potom dobre ožiarené. Čo začnete, bude mať dobrú budúcnosť.

Energia

Rok bude prvotriedny. A vy ešte vitálnejší, keď si doprajete každú chvíľu niečo šumivého šampanského (pre srdce a krvný obeh), masáže (na chrbát) a kúpeľné dni v exkluzívnom hoteli (pre rovnováhu). Pretože: čím viac lásky darujete, tým väčšia bude vaša potenciálna sila.

 • Panna 24.08. - 23.09.
Žiadna falošná skromnosť. Alebo je to vaše slávne či neslávne podhodnotenie? Mimochodom, v posledných šiestich mesiacoch ste postupovali míľovými krokmi, krásne vytvárali svoju kariéru a dokonca aj váš súkromný účet mohol dopadnúť veľmi pozitívne. Prečo si trochu s tým nezaflirtovať? Veď viete: Úspech je sexy. Okrem toho ovplyvňuje budúce projekty. Ach áno, vaša ušľachtilá zdržanlivosť. Rozlúčte sa s ňou. Aspoň na nasledujúcich sedem mesiacov. Tak sľubne ako predtým, to pôjde aj ďalej. Niečo vás robí zvlášť silnými v porovnaní s inými: Váš "dlhý dych". Nepotrebujete sa každý deň vzrušovať správami o úspechoch. Ani chválou šéfov alebo kvetmi nadšeného zákazníka. Ste šťastní z prekopávania sa cez hory práce, k problémom pristupujete pokojne a s analytickým porozumením. Najlepšie sa cítite, keď si môžete večer povedať: "Dnes som niečo urobil." Výkonnosť sama o sebe vás neposunie ďalej. Trpezlivosť tiež nie. Nie teraz. Tí, ktorí nikdy nezasahujú do prevádzky sú milovaní asi ako kuchári, ale tiež majú najväčšiu šancu, že budú zabudnutí. Je potrebné, aby ste určovali požiadavky. Formulovali želania. Dožadovali sa toho, čo chcete: uznania v podobe lepšej pozície. Prinajmenšom, musí v tom byť jasný zámer. Jupiter to môže podporiť. A vy predsa tiež. Preto: rozlúčte sa so skromnosťou - nedocenenniu stojíte tvárou v tvár opäť až od augusta.

Láska
Útulný rok 2013 bude oveľa erotickejší. Od 9. septembra sa Venuša bude pohybovať cez Škorpióna a odtiaľ vám robiť zvodné ponuky. Napríklad, jedna vec: nevznášajte sa len na vlnách horúcej fantázie, ale k téme sexu pristupujte aj prakticky a ľahkomyseľnejšie. V decembri budete mať jedinečnú príležitosť, stratiť posledné obavy zo sexu.

Kariéra
Hoci Saturn trvá na tom, aby ste zotrvali na bezpečnej pôde, prostredníctvom "možno" a "mohlo by byť" prirodzene nič nezískate. Využite príležitosti, ktoré vznikajú. Do júla blikajú hviezdy vašej kariéry, ale najmä na konci apríla. Zvolajte "tu!", keď sa udeľuje podpora, alebo sa uchádzajte o prácu, ktorá je už dlho vašim tajným cieľom.

Energia
Rok začína pocitom akejsi nepohody. Ale nebojte sa. Mars sa blíži ku kríze len raz, v máji. Vtedy zatlačí na vás len jemne, ale následné vyššie pozitívne pôsobenie vyvrcholí v decembri. Takže budete nielen nabití energiou, ale budete sa aj dobre cítiť a mohli by ste občas podľahnúť pokušeniu. Zdravý život je jedna vec, pôžitkárstvo iná.

 • Váhy 24.09. - 23.10.
Jupiter a Saturn v posledných mesiacoch neboli pre vás zrovna príjemné. Dobrá správa: V roku 2013 (od augusta) sa ukazuje, že Jupiter bude omnoho priateľskejší. Potom dôjde k oživeniu vo všetkých oblastiach, najmä v súkromí. Avšak Saturn od vás stále vyžaduje vytrvalosť a trpezlivosť. Len vtedy budete úspešní a presadíte sa, ak budete dobre pripravení. Váš šarm a vaša láskavosť - doteraz vždy spoľahlivé záruky úspechu - vám pomôžu pri podvádzaní len výnimočne. Vyžaduje sa poctivosť. Voči ostatným a predovšetkým čo sa týka vás samých. Nehádajte sa so svojím osudom, ale opýtajte sa sami seba na otázky, na ktoré ste si tak dlho nemohli alebo nechceli odpovedať: čo naozaj chcem? Čo je pre mňa dôležité? Čoho sa môžem vzdať? Môžete, ba dokonca musíte sa spoliehať na vašu vnímavosť, vašu fantáziu a predovšetkým na intuíciu. Pozrite sa na vzťahy nie ako na experiment, ale ako na úlohu. Osud vás sem nepriviedol len tak z rozmaru. Vaša záťaž: Vaša vnútorná zlosť, ktorú si udržujete ako Pandorinu skrinku. Stačí sa len otočiť a kto vie, čo sa bude diať ... To je zle! Vyvetrajte ju statočne, keď ste znovu naštvaní. Byť vždy milí a priateľskí nevyhnutne vedie k odcudzeniu - a to je posledná vec, ktorú si zaslúžite.

Láska
V januári, marci a začiatkom júna vám asi bude mimoriadne príťažlivý osamelý ostrov. Jednoducho zmiznúť, zanechávajúc za sebou všetko - to by bolo fér? Nie a vy to viete. Bojujte o svoju lásku a urobte jasné rozhodnutie. Počínajúc júlom budete akoby zhadzovať kamene zo srdca. Jupiter a Venuša vám budú otvárať nové svety emócií. Ponorte sa do nich. Do tej doby sa rozhodnite s kým.

Kariéra
Nenechajte sa zmiasť fenomenálnym vývojom v januári a februári. Čoskoro získate skúsenosť, že bez tvrdej práce a plného nasadenia nič nebude trvácne. Máte senzačnú šancu urobiť naozaj skvelý ťah. To sa podarí, ale iba v druhej polovici roka, kedy sa Jupiter hrá na trénera kariéry. Absolútne opatrní buďte v júli! Ponuka môže znieť lákavo, ale pravdepodobne by mala za následok extrémny familiárny stres.

Energia
Ak budete vo februári a v júni so sebou zaobchádzať láskyplne a starostlivo, rok 2013 bude pre vás peknou prechádzkou. Vaše najvitálnejšie mesiace budú máj a august. Pre vašu kondíciu sú najlepšie október a november. Ak ste tak už neurobili: venujte sa ázijským disciplínam, ako je Tai Chi. Sú najlepšou cestou k vnútornému pokoju.

 • Škorpión 24.10. - 22.11.
V posledných mesiacoch ste bojovali statočne a osud jasne ukázal: "Takto nie!" (Aspoň nie vždy). Tak veľa ponúk, a vy ste so žiadnou neboli okamžite nadšení? Výborne! Pretože: V prvých siedmich mesiacoch roka môžu prísť k vám ešte oveľa väčšie šance. A tie siahajú od nového milostného príbehu, do nového šéfa. Doprajte si dosť času, aj keď vás budú vaše priateľky považovať za blázna. Najneskoršie v auguste, môžete každému ukázať dlhý nos. Potom vesmír bude s vami zaobchádzať trochu hrubšie. Predovšetkým sa potom môžete zmietať medzi asketickým a luxusným životom. Niečo vo vašom živote sa zmení. Možno aj tvár vášho webu. Alebo budete mať pocit, že vás magicky priťahuje nejaké iné mesto. Je celkom isté, že zmeny nebudú trvalé, ale pôjde o nejakú obchádzku alebo prechod. Kontaminované lokality pokojne hoďte cez palubu, ale môžete očakávať, že budete neskôr opäť s nimi konfrontovaní. Pravdepodobne najviac ovplyvnený v tejto fáze zmien bude váš súkromný život. Bude potrebné upresniť si pracovné podmienky. Rovnako aj osobné a spoločné s partnerom. Čím prenejšie si budete definovať úlohy a povinnosti, túžby a zámery, tým menej stresujúce budú každodenné interakcie a vzťah sám o sebe.

Láska
Jediné, čo nebude menšie keď sa vytratí, je láska. Do júla budete nesmierne veľkorysí a podľa spätnej väzby aj ohromujúci. V druhej polovici roka, budete o niečo chladnejší a budete mať rozpory tak kvôli vašej žiarlivosti ako aj túžbe po väčšej slobode. Najlepší spôsob, ako sa vytiahnuť z problémov je, ak budete tolerantní a úprimní.

Kariéra
Budete mať veľmi mnoho pracovných ponúk. Nerozhodujte sa teraz, pretože až do konca júla máte šťastné obdobie. Prípadne aj vo forme nehnuteľností: elegantné podkrovie alebo skvelý starý dom, kde sa môžete pobaviť ako architekt interiérov. Od augusta nastáva nebezpečenstvo, že si sľubujete príliš veľa, alebo sa odvážite na príliš rozsiahle práce. Boli ste varovaní. Stačí povedať áno len na to, čo môžete naozaj splniť.

Energia
Tá snáď ani nemôže byť lepšia. Až dva týždne v apríli a auguste sa cítite skvele. Tak nádherne, že druhí sa stále čudujú, s akou intenzitou a výkonnosťou žijete. Tento rok je ideálny na liečbu akéhokoľvek druhu a - v prípade potreby - aj pre diéty v septembri.

 • Strelec 23.11. - 21.12.
Všetko je nové, všetko bude inak. Priatelia a príbuzní sa mnohým Strelcom zdajú byť ako premenení. Neobvykle premýšľaví a dokonca občas aj introvertní a zamĺknutí. Niet divu. Vy ste mali, alebo ešte máte niečo medzi sebou upraviť. Musia byť zodpovedané odborné otázky a medzitým strašia tiene vašich nočných myšlienok. Takže sa pýtate na zmysel celku. Nejde o žiadne stopy únavy zo života. Nanajvýš o bohatý život povrchných priateľstiev vo vzťahu, ktorý možno ešte viac skĺzol v nečinnosti cez týždne a mesiace do znepokojujúceho ticha. Mnohí Strelci urobili za všetkým hrubú čiaru a ktorí to dosiaľ neurobili, čaká ich to tohto roku. Šanca tejto fázy spočíva v uznaní skutočných hodnôt. Okrem toho je tiež výzvou zaoberať sa samým so sebou. Formulovať jasne svoje vlastné potreby. V starom roku mnohí začali pre seba objavovať nové, meditatívne športy. Iní hľadali útočisko v ezoterických disciplínach, zatiaľ čo ďalší sa obrátili na nových priateľov. Veľmi podobné trendy sú aj tento rok. Ale len do konca júla. Potom Jupiter zmierni depresívne pôsobenie Saturna a vo vás sa prebudí princíp nádeje. Všetko bude oveľa jednoduchšie a budete mať pocit, ako nový človek. S jasnou víziou budúcnosti a ochotu čeliť výzvam. Dôvod k radosti. Pretože potom budú vaše životné okolnosti konečne také, aké sa vám páčia.

Láska
V podstate ste verná duše. Teraz pomýšľate na slobodu myslenia. Možno preto, že stretnete človeka (február, marec, jún, júl), ktorý vám bude popisovať budúcnosť v lákavých farbách. Tip: Nehádžte flintu do žita, ale ani sa na nikoho pevne neviažte. Až od leta budete zrelí na správne rozhodnutie.

Kariéra
V práci platí podobná stratégia ako v láske: Prvá polovica roka ponúka niekoľko dobrých príležitostí. Skutočný hit na vás čaká, ale len na jeseň alebo v zime. Opustite svoj ​​terén, len ak ste naozaj nešťastní. Inak: počkajte do septembra alebo októbra, pretože potom vás Jupiter bude rozmaznávať!

Energia
Nie je nevyhnutná fyzická kondícia, teraz by ste mali venovať väčšiu pozornosť svojej duši. Saturn vás povedie k disciplíne, ktorá vám prinesie blízkosť vášho vnútra. Joga, lukostreľba a golf sú druhy športu, ktoré vám v roku 2013 urobia dobre. Najmä v máji a septembri, kedy váš život bude stresujúci, a vaše nervy budú napäté.

 • Kozorožec 22.12. - 20.01
Planetárne konfigurácie sa stále menia. A to je dobre! Už koncom starého roka si môžete veľmi šťastní klopkať na rameno, pretože ste niečoho dosiahli. A napriek tomu máte pocit, že sa necítite tak nádherne, ako by to bolo vhodné. Pretože vás zdržiavajú požiadavky na zmeny a veľmi neobvyklá túžba po slobode. Táto téma bude významná do konca júla. Avšak v oveľa miernejšej podobe. Stále nie ste si istí, či by ste mali zostať pri tom čo máte, alebo čoho ste sa dopracovali. Trochu bezcieľne tápete bludiskom budúcnosti. A to vám - realistovi - teraz vôbec nepadne dobre. Najjednoduchší liek na túto dilemu: pokojne sa nechajte unášať. Východisko nájdete s istotou, aj keď len od augusta, keď sa vyskytnú vhodné šance. Keď sa budete rozhodovať, mali by ste sa spoliehať viac na intuíciu, ako na predchádzajúceho sprievodcu vašej mysle - váš rozum. Železná disciplína je zvyčajne vašou silnou stránkou. Dodržiavajte ju a dopracujete sa k cieľu. S veľkou vytrvalosťou, ktorá je jednou z vašich najľahších úloh a výziev v tomto roku. Aspoň v prvých siedmich mesiacoch. Potom váš svet bude zreorganizovaný a pre vás bude vporiadku. Tieto mesiace budete vnímať veľmi pozitívne a uvoľnene a podľa toho budete aj sebaisto konať.

Láska
Venuša vás bozkáva zo svojho spánku Šípkovej Ruženky. Od septembra sa zdržiava vo vášnivom Škorpiónovi čím vám umožuje pestovať si nové krídla. Nový milenec, stará láska, alebo nové vzplanutie? Skôr to môžete pociťovať ako viac stresujúce, než povzbudzujúce. To je v poriadku, ak nechcete stratiť rešpekt druhých.

Kariéra
Po pomerne voľnom prístupe k plánom a stratám sa v prvej polovici augusta môžete vrátiť späť k normálnej disciplíne. Do tej doby sa vám otvorili niektoré možnosti, ktoré môžete od septembra štandardne analyticky preskúmať. Faktom je, že hviezda vašej kariéry - Jupiter - vám v tomto roku nie je príliš užitočný. Ale Merkúr vám v auguste a decembri dá jasnú predstavu o úspešných projektch.

Energia
Mars sa pohybuje v tomto roku cez Zverokruh, a niekedy môže mnoho, niekedy vôbec nič. Ak si zo starého roka prinášate nejaké trápenie, tak sa čoskoro o to postarajte. Oživiť by vás mohol vhodný rehabilitačný program, takže nejaký si naplánujte. Najlepšie by ste ho mohli využiť v septembri a októbri.

 • Vodnár 21.01. - 19.02.
Výsledky hovoria samé za seba. Striasli ste sa niečoho, čo viselo ako záťaž na vašich nohách. Zvolili ste voľný pád a ticho pristáli. Samozrejme, že aj vy ste utrpeli nejaké straty a nezdary, ale ste v pohode. Pretože ste mali dobré postavenie. Aké krásne je, že to bude pokračovať tak vzrušujúco, keď budete chcieť. Hrad, ktorý je potrebné otvoriť, inými slovami komunikácia, je kľúčom k družnosti. V priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov, vám budú bežať do náručia najzaujímavejší ľudia. Samozrejme, musíte sa pozrieť na nich, keď ich ešte nepoznáte. Známi z minulého roka budú novými priateľmi. A noví kolegovia nielen obohatia tím, ale aj vaše súkromie. Všetci títo ľudia budú v druhej polovici roka základom, ktorý budete môcť využiť ako pomocníkov, niekedy možno aj ako poradcov. Počas tohto obdobia vám bude Jupiter opäť ukazovať vaše hranice. So samotnou vysokou kreativitou sa potom ďalej nedostanete. Očakáva sa - prepáčte, že to jednoducho musí tak byť - od vás konzistentný výkon a solídne výsledky. Najdôležitejšie však je, že čokoľvek, čo robíte a rozbiehate, musí byť v spojení nie len s hlavou, ale aj so srdcom a dušou. To je tajomstvom úspechu v roku 2013. Ale aj výzvou pre vás, áno, máte radi viac želiezok v ohni a neochotne sa vzdávate. Prehryzte sa! Pocit, ktorý nastáva potom, je takmer erotickej kvality.

Láska
Prichádza rok kontaktov. V apríli to asi trochu preháňate, a partner reaguje žiarlivejšie, ako ste na neho zvyknutí. Niektoré slobodné ženy môže dokonca vydesiť aj naozaj dobrý človek, pretože stále tancujú na iných svadbách. To platí najmä v posledných týždňoch augusta a prvý týždeň v septembri. Urobíte si inventarizáciu a rozhodnete sa, že chcete ísť cestou, ktorú si vyberiete. Ale predovšetkým: s kým pôjdete.

Kariéra
Bude potrebná vytrvalosť, stopercentné nasadenie a preukázateľné výsledky. Ak sa budete tohto držať, budete mať na konci roka viac než dosť dôvodov na oslavu. Ak tomu tak nebude? Potom rok nie je stratový, ale riskujete, lebo tak bez boja prenechávate konkurencii, čo by mohlo patriť vám. Najlepšie mesiace: máj, jún, september a október. Pozor na začiatku augusta: zostaňte finančne na bezpečnej strane.

Energia
Dlhodobý plánovač Saturn nabáda v zdravotníctve skôr k vytrvalosti, než k náladovým nepravidelným športovým výkonom. Každý druhý deň, pol hodiny chôdze vám zabezpečí dobrý pocit telesnej pohody, ale aj zvýšenú imunitu a trvalý metabolizmus. Tak sa v marci a decembri ideálne dostanete cez zníženú podporu od Marsa.

 • Ryby 20.02. - 20.03.
Je príjemné sedieť na brehu, pozorovať zapadajúce slnko, ako sa stráca pod horizontom a snívať o pestrom svete. Je nám ľúto, ale ste tu a teraz, v obyčajnom reálnom svete. A musíte prechádzať aj týmto Saturnom chladeným rokom. To funguje oveľa lepšie, ak sa nebudete oháňať autoritami, ale niekedy aj ustúpite. Najmä preto, že si môžete byť istí, že máte navrch. K vašim povinnostiam patrí, že musíte tiež udržiavať kontakty, aj keď niektorí ľudia jednoducho nie sú práve sympatickí. Vytrvalosť je teda v móde. Čakajú na vás niektoré veľmi lukratívne ponuky. Nemusíte plánovať obrovské večierky, ale počkajte. Čo je na prvý pohľad dobrou príležitosťou, nemusí byť skutočným hitom. A ak ste nič nepodpísali, nie je to ešte oficiálne. Verte svojim znalostiam ľudskej povahy, ešte viac svojej intuícii, o ktorej je známe, že v znamení Rýb je najvýraznejšia. Niektorí chválenkári vás opantávajú, vypočítavo apelujú na vaše láskavé srdce alebo sa snažia podviesť vás. Veľkú spätnú väzbu a podporu v tomto roku získate z radov svojej rodiny. Vychutnávajte si to, obklopte sa nimi a stres z opustenia zamestnania alebo podnikania nechajte za dverami, keď večer prídete domov. Ale neskončite v monotónnych rytmoch. Oživte čas rôznymi aktivitami. V prípade, že sa k vám vkradlo strašidlo odcudzenia, bude tento rok rokom rozhodovania. Kompromisy by mohli byť prijateľným riešením, ale dúfajme, že nie nevhodné.

Láska
S výnimkou dvoch malých výkyvov v máji a júli, si môžete vybudovať skutočnú lásku, nie ako Amor. O to viac, ak venujete svoju neskreslenú vášeň svojmu partnerovi / partnerke. Je vám k dispozícii a v roku 2013 vás nezahanbí. A je najlepším liekom pre vaše sebavedomie.

Kariéra
Všetky príležitosti, ktoré sa vám prezentujú, sú veľmi lákavé. Ale pozor! Nemeňte svoj tábor s vlajúcimi zástavami. Skontrolujte si a pozrite sa do zákulisia ľudí, ktorých by ste chceli pretiahnuť k sebe. Najmä v máji a júni. Ak dôjde k rozhodnutiu, potom sa s nimi stretnite bez toho, aby ste boli ovplyvnení ostatnými. Vaše dobré obdobia: marec, apríl a jún. Ak chcete zmeniť zamestnanie alebo investovať, potom v tejto dobe.

Energia
V podstate ste v najlepšej forme. Až od polovice apríla bude váš výkon mierne klesať. Pripravte sa vopred. Vitamínmi a minerálnymi liečbami, niekedy aj týždňom pôstu. Koncom mája nastáva ďalší vzostup, ktorý sa opäť zníži len od septembra do polovice októbra.


Horoskopy pre vás pripravil Cyril Chorvát
, viac na: http://horoskop.eu.sk/