ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Lunárny kalendár - zdravie a záhrada

Vytlačiť PDF

Mesiac v znamení Zdravie Záhrada
Baran
Baran
zdravieOči, hlava, nos, mozog a tvár sú teraz citlivejšie, preto svoj zrak menej namáhajte (napr. obmedzte čítanie, pozeranie TV...) a tiež sa vystríhajte alkoholu, silnej káve a napätým situáciám. Doprajte si viacej spánku a dlhší oddych (hlavne na čerstvom vzduchu). V zimných dňoch si obzvlášť teraz chráňte hlavu pred chladom, v horúcich mesiacoch zase pred úpalom. Na upokojenie si uvarte levanduľový čaj. Pri prechladnutiach pomôže naparovanie nad rumančekom a pitie tekutín z lipového kvetu. Vhodné: masáž okolo pupka, okolo očnej jamky, masáž uší a hlavy nasucho ako pri umývaní. ZáhradaObdobie vhodné na zaváranie ovocia, zušľachťovanie, ošetrovanie ovocných stromov a uskladňovanie (najmä obilnín). Rastliny zasadené počas týchto dní rastú oveľa rýchlejšie (hlavne pri pribúdajúcej lune). Doporučuje sa sadenie plodovej zeleniny (napr. paradajky, paprika, hrach, fazuľa, šošovica...).
Býk
Býk
ZdravieHrdlo, krk, ústa, zuby, ďasná, štítna žľaza a uši sú teraz citlivejšie, preto sa radšej vyhýbajte pitiu studených nápojov, nezaťažujte príliš hlasivky, obmedzte sladkosti a pri nižších teplotách nezabúdajte na krku nosiť šál. Pokiaľ je možné, nezdržiavajte sa v hlučnom prostredí, pretože bubienky to teraz môžu horšie znášať. Olej z ľubovníka nakvapkaný do ucha je dobrou prevenciou mnohých ťažkostí. Pri zápaloch hrdla a ďasien pomáha odvar zo šalvie alebo sa doporučuje kloktať prípravok z arniky. Utišujúci účinok pri bolestiach zubov majú kostihoj, alchemilka a materiná dúška.Vhodné: pijeme tekutiny na zvlhčenie hrdla, kloktáme proti zápalom hrdla, cvičíme na uvoľnenie svalov krku a šije, chránime si krk proti prievanu.
ZáhradaTieto dni sú vhodné na zakladanie hnojiska, sadenie stromov, kríkov, živých plotov a koreňovej zeleniny (napr. mrkva, petržlen, cibuľa, cesnak, cvikla, reďkovka...). Dobrý čas pre konzervovanie, pretože teraz pozberaná úroda má dlhšiu trvácnosť. V tomto období je boj proti škodcom nachádzajúcich sa pod zemou účinnejší.
Blíenci
Blíženci
ZdraviePľúca, dýchacie cesty, ruky, ramená a lakte sú teraz citlivejšie, preto sa vyhýbajte prácam pri ktorých sa vdychujú rôzne chemikálie (napr. maliarske úkony, postreky...). Fajčiari spravia veľmi dobre, ak aspoň počas týchto dní obmedzia svoj zlozvyk. Nosenie ťažkých nákupov momentálne viac opotrebováva kĺby na rukách. Obzvlášť teraz sa doporučuje pobyt na čerstvom, čistom vzduchu alebo v soľnej jaskyni. Proti kašľu sa doporučujú piť odvar z podbeľu alebo ibišteka. Na prečistenie pľúc je vhodný čaj z materinej dúšky.
Vhodné: chránime sa pred ochoreniami dýchacích ciest, prechádzky v prírode - prečistenie dýchacích ciest, zlepšíme dýchanie, masáž pliec a rúk .
ZahradaPočas týchto dní sa doporučuje sadiť (presádzať a hnojiť) kvety, a všeobecne všetky rastliny, ktoré by mali rásť do výšky. Účinný je aj boj proti hmyzu, ktorý sa zdržiava na zemskom povrchu alebo vo vzduchu. Rastliny zbytočne nepolievame, pretože ich môžu ľahšie napadnúť škodcovia.
Rak
Rak
ZdravieSpodné laloky pľúc, žalúdok, žlčník, pečeň a prsia sú teraz citlivejšie, preto tráviaci trakt príliš nezaťažujte mastnými, vyprážanými jedlami, prepálenými tukmi a čokoládou. Voľte radšej ľahšiu stravu, s množstvom ovocia a zeleniny. Reumatici urobia dobre, ak nebudú vetrať periny, pretože teraz ľahšie nasiaknu vlhkosťou. Pri umývaní vlasov dochádza k ich väčšiemu znehodnocovaniu. Čaj z púpavy, čakanky alebo z mäty podporuje vylučovanie žlče a lieči choroby pečene. Pri liečení žalúdočných problémov dobre poslúži nápoj z rumančeka, či z rebríčka.Vhodné: ľahkostráviteľná strava (obilniny, ovocie, zelenina), prípadne pôsty, dostatok tekutín na očistu organizmu, ráno umývame hornú polovicu tela studenou vodou. ZáhradaObdobie vhodné na kosenie trávnikov, či na sejbu listovej zeleniny (napr. kel, špenát, kapusta, šalát). Polievame rastliny, pretože si udržia v sebe dlho vlahu. Naopak sa nedoporučuje kvôli vlhkosti uskladňovať a konzervovať úrodu, a tiež je dobré vyhýbať sa presvetľovaciemu rezu kríkov a stromov.
Lev
Lev
Srdce, krvný obeh a svalstvo hornej časti chrbtice sú teraz citlivejšie, preto si doma alebo v práci šetrite chrbát a obmedzte nápoje, či jedlá, ktoré nepriaznivo vplývajú na krvný tlak (napr. káva). Snažte sa príliš nerozčuľovať, pretože si veľmi ľahko môžete privolať kardiovaskulárne problémy. Ak si počas prechodu luny cez toto znamenie ostriháte vlasy, tak zhustnú (hlavne pri častejšom opakovaní). Na zníženie vysokého krvného tlaku slúži čaj z prasličky, ľubovníka alebo valeriány. Choroby srdca a ciev pomôžu liečiť prípravky z rozmarínu, náprsníku a hlohu.
Vhodné: udržiavanie kondície vhodným pohybom, prechádzky v prírode ako prevencia proti infarktu, mozgovej príhode, depresii, artróze, od 11 do 13 hodiny nepijeme kávu - energia srdca je najsilnejšia, zastrihnutie končekov vlasov.
ZáhradaOdporúča sa výsev obilnín, trávy a plodovej zeleniny (napr. papriky, hrachu, fazule, šošovice, paradajok), obzvlášť počas dorastajúcej luny. Šľachtenie ovocných stromov a kríkov, a všeobecne úpravy drevín je dobré robiť v týchto dňoch. Naopak nepúšťajte sa do klčovania buriny.
Panna
Panna
ZdravieProces trávenia, pankreas, črevá a orgány brušnej dutiny sú teraz citlivejšie, preto telo nezaťažujte ťažkými jedlami a radšej si naordinujte očistné dni (hlavne počas novu). Snažte sa vyhýbať takým situáciám, kde môžete zažiť nervozitu a stres, pretože momentálne všetky negatívne emócie majú rušivejší vplyv na funkciu vnútorných orgánov. Ak si už dlhšie plánujete zmeniť účes, tak tieto chvíle sú na to priam ideálne (vlasy dobre držia). Pri zápche pomáhajú ľanové semená a pri hnačke čučoriedky. Iné črevné problémy sa liečia čajom z rumančeka alebo cesnakom.Vhodné: masáž brucha krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek, ľahká strava, očista organizmu, strihanie vlasov. ZáhradaObdobie vhodné na presádzanie rastlín, či stromov a na vysádzanie koreňovej zeleniny (napr. mrkva, petržlen, cibuľa, cesnak, cvikla, reďkovka...) alebo na založenie kompostu a hnojiska. Boj proti škodcom nachádzajúcich sa v zemi je účinnejší. Nič nezavárajte a neuskladňujte, pretože teraz všetko rýchlo plesnivie.
Váhy
Váhy
ZdravieSvalstvo dolnej časti chrbtice, obličky a močový mechúr sú teraz citlivejšie, preto nevysedávajte na kameňoch alebo studenom povrchu a tiež si dávajte pozor, aby ste naň neprechladli od nôh. Nezdvíhajte príliš ťažké predmety a snažte sa čo najmenej namáhať krížovú oblasť. Obzvlášť teraz dodržiavajte pitný režim a absorbujte do seba veľa tekutín, hlavne v podvečerných hodinách. Nepite mlieko, pretože momentálne príliš zaťažuje obličky. Na zvýšenie tvorby moču slúži čaj z púpavy. Zápal močového mechúra liečia listy zo skorocelu.Vhodné: doplnenie telesných tekutín vhodným pitným režimom - posilňuje obranyschopnosť, harmonizuje. ZáhradaRastliny príliš nepolievame, pretože ich môžu ľahšie napadnúť škodcovia. Doporučuje sa sadenie, presádzanie, hnojenie, či rôzne iné úpravy kvetov a kvitnúcich liečivých bylín. Účinný je aj boj proti hmyzu, ktorý sa zdržiava na zemskom povrchu alebo vo vzduchu.
Škorpión
Škorpión
ZdraviePohlavné a vylučovacie orgány, močovod a konečník sú teraz citlivejšie, preto sa chráňte pred prechladnutím močových ciest a ženského ústrojenstva tým, že nebudete vysedávať na studených miestach a v chladných dňoch sa patrične oblečiete. Reumatici urobia dobre, ak odložia vetranie perín na inokedy, pretože teraz ľahšie nasiaknu vlhkosťou. Tinktúra z mesiačiku lekárskeho alebo čaj z rebríčku má blahodárne účinky na ženské orgány. Močopudne pôsobia tekutiny z prasličky alebo brezy. Na dezinfikáciu močového traktu dobre poslúži nápoj z vresu.Vhodné: liečivá masáž okolo pupku, sedacie kúpele - prevencia a liečba pre močové cesty a pohlavné orgány, pitím vody podporíme vylučovanie, jedzme ovocie a listovú zeleninu. ZáhradaObdobie vhodné na ničenie slimákov, kosenie trávnikov, či na sejbu listovej zeleniny (napr. kel, špenát, kapusta, šalát). Polievame rastliny, pretože si v sebe udržia dlho vlahu. Naopak, nedoporučuje sa kvôli vlhkosti uskladňovať a konzervovať úrodu. Tiež je dobré vyhýbať sa presvetľovaciemu rezu kríkov a stromov.
Strelec
Strelec
ZdravieStehná, sedací sval, boky a žily sú teraz citlivejšie, preto zbytočne neseďte doma, ale choďte radšej niekde do prírody alebo si zašportujte. Pozornosť venujte hlavne prekrveniu organizmu, či už cvikmi alebo masážou. Niektoré orgány háklivejšie reagujú na alkohol, takže to s ním obzvlášť teraz nepreháňajte. Pri pribúdajúcej lune sa počas týchto chvíľ ľahko priberá, preto ak si chcete udržať štíhlu líniu, skontrolujte si jedálny lístok. Na liečbu cievneho a žilového systému slúži výťažok z pagaštanu. Kúpeľ s lyžičkou sušeného zázvoru pomáha vyhýbať sa ischiasu.Vhodné: pri oddychu položiť nohy vyššie ako srdce, teplý kúpeľ a masáž svalov celého tela zlepší krvný a lymfatický obeh ZáhradaDoporučuje sa sadenie plodovej zeleniny (napr. paradajky, paprika, hrach, fazuľa, šošovica...) alebo takých rastlín, ktoré potrebujú rásť do výšky (napr. chmeľ, hrozno, rôzne stromy) a tiež ošetrovanie (presvetľovanie, hnojenie) drevín. Naopak sa nevypláca okopávanie, pretože rýchlo vyháňa burina.
Kozorožec
Kozorožec
ZdravieKolená, kosti, kostra, kĺby a pokožka sú teraz citlivejšie, preto príliš nezaťažujte spomínané partie (napr. športom, ťažkými nákupmi...) a radšej sa šetrite. Doprajte si pobyt v saune alebo zahrievacie masáže. V letných mesiacoch si pri opaľovaní dávajte väčší pozor. Vhodné dni pre čistenie pleti, strihanie nechtov, odstraňovanie bradavíc a pre aplikáciu pleťových masiek. Pri liečbe rán, vyvrtnutí a natiahnutí dobre poslúži masť z kostihoju. Listy z rozmarínu pôsobia blahodárne na kožné choroby. Pri problémoch s kĺbmi pite púpavový, či arnikový čaj.Vhodné: čistenie pleti, strihanie nechtov, depilácia (zbavenie sa chĺpkov) . ZáhradaTieto dni sú vhodné na zakladanie hnojiska, konzervovanie a uskladňovanie úrody, sadenie stromov, kríkov, živých plotov a koreňovej zeleniny (napr. mrkva, petržlen, cibuľa, cesnak, cvikla, reďkovka...). V tomto období je boj proti škodcom nachádzajúcich sa pod zemou účinnejší. Momentálne sa tiež doporučuje vytrhávanie a klčovanie burín.
Vodnár
Vodnár
ZdravieSpodná časť nôh, lýtka, nervy a kŕčové žily sú teraz citlivejšie, preto sa snažte vyhýbať dlhému státiu a prudkému stúpaniu (napr. do kopca). Doprajte si viac oddychu. Únavu spodných partií tela rýchlo rozptýli kúpeľ s morskou soľou a rozmarínovým olejom. Pre tých, ktorí majú problémy s kŕčovými žilami bude najlepšie, ak si na boľavé miesta natrú nejakú hojivú mastičku (napr. z nechtíku) alebo si na ne priložia čerstvé listy lopúchu. V týchto dňoch môžete očakávať silnejší liečebný účinok. Na uvoľnenie nervového napätia dobre poslúži čaj z medovky, či rumančeka.Vhodné: masáž lýtok, členkov a priehlavkov smerom k srdcu, studená sprcha nôh, pri oddychu nohy vyššie ako srdce. ZáhradaRastliny nepolievame, pretože ich môžu ľahšie napadnúť škodcovia. Doporučuje sa sadenie, presádzanie, hnojenie, či rôzne iné úpravy kvetov a kvitnúcich liečivých bylín. Účinný je aj boj proti hmyzu, ktorý sa zdržiava na zemskom povrchu alebo vo vzduchu.
Ryby
Ryby
ZdravieLymfatický systém a chodidlá sú teraz citlivejšie, preto sa snažte vyhýbať dlhému státiu a nadmernej chôdzi (napr. pri turistike). Dajte si aj pozor na lieky, alkohol, kávu a rôzne iné drogy, pretože momentálne na vaše telo silnejšie účinkujú. Pokiaľ to bude možné, obmedzte umývanie vlasov - v týchto chvíľach sa viac znehodnocujú a tvoria sa lupiny. Reumatici urobia dobre, ak nebudú vetrať periny (ľahšie nasiaknu vlhkosťou). Doprajte si masáž spodných častí nôh alebo kúpeľ, v ktorom bude obsiahnutý odvar z paliny a repíka.Vhodné: masáž od chodidiel až ku krku na rozprúdenie energie, kúpeľ nôh, masáž a precvičenie chodidiel, chodenie naboso, neumývať ani nestrihať vlasy. ZáhradaObdobie vhodné na kosenie trávnikov, či na sejbu listovej zeleniny (napr. kel, špenát, kapusta, šalát). Polievame rastliny, pretože si udržia v sebe dlho vlahu. Naopak sa nedoporučuje kvôli vlhkosti uskladňovať a konzervovať úrodu. Tiež je dobré vyhýbať sa presvetľovaciemu rezu kríkov a stromov.