ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Ryby - fantasta

Vytlačiť PDF
Ryby: 20.2. – 20.3.
Životné heslo: Tuším a milujem.
Ako ju (rybu) spoznáte: Ryby sú väčšinou krásne.
Majú strednú, pekne tvarovanú postavu,širokú mäkkú tvár, snivé a hlboké oči klenuté čelo a akoby pohodlné držanie tela. Vlasy mávajú jemné, hlavne ak sú blonďáci či blondínky, a skoro vždy príjemne vlnité. V ich postavách nájdete miernu asymetriu, väčšinou majú dlhšie telo ako nohy.
 
Charakter: Milý a úprimný. Komunikácia s Rybami, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi, prináša všetkým ostatným radosť. Ale iba v tom prípade, že Ryby sami chcú. Ak ale podľahnú zlej nálade a depresii, nebýva s nimi rozumná reč. Niekedy bývajú i veľmi ovplyvniteľné, nestále, uzavreté, ale vždy trpezlivé a chápavé.

K ich negatívnym vlastnostiam patria výrazné sklony k pohodlnosti až lenivosti, čo je zaujímavý fakt obzvlášť v súvislosti s tým, že často zastávajú vedúce postavenie. Nič v zlom, riaditeľské kreslá im patria predovšetkým vďaka výrazným tvorivým schopnostiam.

Ich fantázia, citlivosť, kreativita a intuícia sú povestné. Sú mimoriadne citliví a romantickí. Veľmi často sa u nich prejavujú umelecké sklony, nezriedka bývajú vynikajúcimi maliarmi. Radi konajú dobré skutky a túžia vniesť do každého života trochu poézie a lásky.

Dominujúca planéta Neptún spôsobuje, že Ryby sú citlivé povahy, ktoré sa však vyznačujú veľkou vnútornou silou. S nesmiernym úspechom dokážu pred inými zakryť skutočné motívy svojho konania, čo ich robí tajuplnými a neustále vyvolávajúcimi otázky.

Vďaka svojej intuícii a umu dokážu Ryby získať slávu a uznanie. Sú hocikedy prístupní novým dojmom v profesionálnom živote i v láske. Inšpirácia a jemnocit im pomáhajú pri učení, štúdiu i v práci. Dokážu veľmi dlho trpezlivo čakať; ich intuícia im pomáha nájsť to správne miesto v živote.

Ryby sa dokážu dokonale orientovať v náladách ľudí vo svojom okolí. Pre mnohých sú preto akýmisi utešiteľmi a bez veľkých slov pomáhajú riešiť problémy svojich priateľov či kolegov. Ich diskrétnosť je v týchto prípadoch nespochybniteľná.

Navonok sa často javia ako tichá voda, v hĺbke duše však túžia po romantike a dobrodružstve. Sú to veľkí bojovníci a nevydržia dlho dať sa unášať prúdom len tak. Ak sa raz rozhodnú, nič ich nezastaví v odhodlaní vydať sa proti prúdu.

Ryby trpia zmenami počasia a zima nie je ich priateľom. Ich slabou stránkou sú alkohol a iné drogy, v ktorých môžu v depresii hľadať útechu. Vo svojej neistote nachádzajú oporu aj v rôznych náboženstvách, sektách alebo v mystike, kde hľadajú poučenie v otázkach života a smrti. Často mávajú vizionárske sny, ktorým ochotne veria.

Čo miluje: Dobré jedlo, dobré pitie a svoje sny.

Čo neznáša: Nátlak.

Ako pracuje: Po svojom, teda výrazne tvorivým spôsobom. Ryby majú mimoriadne nadanie pre literárnu a javiskovú tvorbu. Sú skvelí rečníci. Možno i preto ich najčastejšie nájdete v utáranom svete médií. Najväčším kladom Rýb je predstavivosť, a to nech pracujú v akomkoľvek obore.

Hovorí sa, že úspech predstavuje päť percent inšpirácie a deväťdesiat päť percent driny. To je pravda. Nech to povedal ktokoľvek, musel sa narodiť v zemskom znamení a rád vychvaľoval tvrdú prácu. Bez prchavých, ale podstatných päť percent však nevznikne nič zvláštne. Ryby obvykle nemajú s týmito piatimi percentami žiadny problém. Zato zostavajúcich deväťdesiat päť percent je pre ne veľmi namáhavých.

Vzorový hrdina: Ján Krstiteľ.

Zvláštne znamenie: Zmysel pre hudbu.

Kov: Platina.

Farby: Dúhové a trblietavé.

Umenie: Hudba a maliarstvo.

Dobrá rada pre Ryby: Nebuďte mučeníkmi! Ssvet mučeníkov nemá rád, preto ich presúva do neba. Spoliehajte sa radšej na silnú pracovnú morálku, sebadisciplínu a zdravý rozum.

Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte, Ryby potrebujú najmenej jednu dobrú správu denne.