online purchase cialis

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Predpovedanie z biorytmov

Vytlačiť PDF

Všetci máme dobré a zlé dni. Niektoré dni sú aj pri najlepšej snahe katastrofálne. Nikto tomu nie je ušetrený. Každý z nás má skúsenosť s extrémami, nad ktorými nemáme prakticky žiadnu moc. Prečo? Na túto skutočnosť prišiel na začiatku storočia Dr. Wilhelm Fliess z Berlína.

Ako praktický lekár si všimol zlých a dobrých dní a rozhodol sa skúmať ich. Po mnohých výskumoch a pozorovaniach nakoniec Fliess objavil nielen rytmické cykly, ale aj presné a predvídateľné vzory, známe dnes ako telesný a emocionálny cyklus.

O niekoľko rokov neskôr, v 20. rokoch, rozpoznal rakúsky profesor Alfred Telscher tretí významný cyklus intelektuálny a z biorytmov sa stal samostatný obor skúmania.

Biorytmy sú prostriedky k vyjadreniu neustálych psychologických zmien, ktoré pri správnom rozpoznaní a pochopení môžu prispieť k efektívnejšiemu plánovaniu života.


Každý rytmus začína dňom narodenia, prebieha podľa pevných pravidiel a končí smrťou.

 

  • FÁZY

Každý rytmus má 3 obdobia – fázy:
plusová – pozitívna (+)
mínusová – negatívna (-).
Deň prechodu jednej fázy do druhej sa nazýva kritický (K). V týchto dňoch dochádza k nehodám, sme zraniteľnejší, dočasne strácame rovnováhu a pomaly reagujeme.

Ako hovoria názvy, každý rytmus určitým spôsobom ovplyvňuje správanie:
Fyzický (telesný) rytmus (F) – ovplyvňuje telesnú kondíciu a trvá 23 dní:
10 pozitívnych (organizmus je pripravený na zvýšenú telesnú námahu, intenzívnu telesnú prácu, športovanie), 1 kritický (zvýšená únava znížená odolnosť proti chorobám, nebezpečie zhoršenia stavu chorých a starých ľudí, často zranenie, nevhodný deň na operácie), 11 negatívnych (nedostatok sebadôvery, únava, málo vitality a elánu, je treba odpočívať, zbierať sily a radšej nešportovať), 1 kritický.

Emocionálny (psychický) rytmus (E) – ovplyvňuje citovosť človeka a trvá 28 dní:
13 pozitívnych (obdobie je vhodné pre pobyt v spoločnosti, zvýšená schopnosť komunikácie, spolupráce a empatie, dobrá nálada a pohoda), 1 kritický (náladovosť, podráždenosť, hádavosť, depresie, impulzívnosť, niekedy sklon samovraždám. Doporučuje sa obmedziť spoločenský styk), 13 negatívnych (citový útlm, ľahostajnosť, otupenosť, náladové a precitlivené rozpoloženie), 1 kritický.

Intelektuálny cyklus (I) – ovplyvňuje rozumové schopnosti a trvá 33 dní:

15 pozitívnych (vysoká intelektuálna výkonnosť, obdobie vhodné pre dôležité rozhodnutia, pre štúdium či riešenie dôležitých úloh), 1 kritický (nesústredenosť, zbrklosť, chybný úsudok, omyly), 16 negatívnych (strata koordinácie, hádavosť, venujte sa menej náročným úlohám), 1 kritický.

  • VÝPOČET:

príklad - dátum narodenia je 31.01.1967, vek k 1.5.2003 = 36 rokov

  1. Najskôr spočítajte dni prežité od posledných narodenín po dnešný dátum včetne neho (napr. k 1.5.2003 je to 90 dní prežitých od posledných narodenín k uvedenému dňu).
  2. Počet svojich rokov vynásobte číslom 365 (v našom príklade 36 x 365 = 13140).
  3. Pripočítajte za každý priestupný rok 1 deň (priestupné roky sú: 1904, 1908, 1912, 1916, 1920, 1924, 1928, 1932, 1936, 1940, 1944, 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020... Čiže v našom prípade od roku 1967 je to 9 priestupných rokov).
  4. Všetky údaje z bodov 1 – 3 sčítajte (90 + 13140 + 9 = 13239)
  5. Výsledok postupne vydeľte číslami 23, 28 a 33. Celé číslo udáva už prežité dni v cykle a zvyšok označuje deň, ktorý práve prežívate (v našom prípade zvyšok po delení číslom 23 je 14, po delení číslom 28 je 23 a po vydelení 33 je zvyšok 6. To znamená, že náš človek z príkladu 1.5.2003 prežíva vo fyzickom cykle 14 deň negatívny, v emocionálnom cykle 23. deň negatívny a v intelektuálnom cykle 6 deň pozitívny).


Pretože každý z cyklov biorytmov prechádza tromi fázami – pozitívnou, negatívnou a kritickou, môže v určitý deň nastať jedna z 27. kombinácií. Výskum ukázal, že je možné predpovedať, čo sa v danom dni môže stať.
Vysvetlivky:
1. znak patrí fyzickému cyklu,
2. znak emocionálnemu a
3. znak intelektuálnemu cyklu; (+) je pozitívny, (-) je negatívny a (K) je kritický deň.

- - -
V tento deň sa vám bude zdať, že sa vám nič nedarí. Nesnažte sa to prekonať. Najlepšie je odpočívať a nechať deň plynúť. Možno by ste mohli urobiť len drobné práce, pozerajte televíziu alebo si čítajte. Nepokúšajte sa robiť nič, čo vyžaduje veľa námahy.


+ - -
Fyzicky by ste sa mali cítiť dobre, ste schopný zvládnuť väčšinu vecí. Ale dnes nedôverujte svojmu úsudku, mohli by ste sa mýliť. Odložte dôležité rozhodnutia a dvakrát si rozmyslite, než sa k niečomu zaviažete, pozor si dajte na dlhodobé dohody. Pokúste sa držať na uzde impulzívnosť, neskôr by ste to mohli ľutovať.

+ + -
Dnes sa cítite ako na vrchole sveta, len úsudok je veľmi chabý, takže aj tie najpríťažlivejšie návrhy starostlivo zvážte, zvlášť ak sa jedná o veľké výdavky. Radšej choďte von a užívajte si.

+ + +
Dnes by nemalo byť nič nad vaše sily. Naplno využite svoje schopnosti a chopte sa príležitostí. Prevezmite iniciatívu a choďte za svojim cieľom, pretože dnešné úspechy by mali mať dlhodobý význam. Je vhodná doba pre rozhodovanie, dôležité obchodné jednania, skladanie skúšok, športové preteky ...

- + +
Dnes nebudete mať dosť elánu pre emocionálny a intelektuálny rozlet: rozum by chcel, ale telu sa nechce. Odolajte výzvam k namáhavým fyzickým aktivitám, nenahovárajte si, že to zvládnete, pretože by ste mohli byť sklamaný. Rozčarovaniu sa vyhnete sústredením na oblasti, v ktorých budete úspešný (opakujte si učivo, plánujte dovolenku, kontrolujte účtovníctvo ... – duševne ste vo forme).

- - +
Dnes vám bude najlepšie osamote. Nie ste príliš družný a neinklinujete k fyzickej aktivite. Sadnite si k televízii alebo ku dobrej knihe, uvoľnite sa, ale myseľ zamestnávajte. Predovšetkým sa vyhnite akejkoľvek konfrontácii, pretože dnes ste emocionálne zraniteľný a mohli by vám dôjsť argumenty.

- + -
Možno dnes nedokážete vynaložiť príliš veľa energie a nedokážete sa sústrediť, ale aj napriek tomu by ste mal pôsobiť družne a vľúdne a byť dobrým spoločníkom. Ak ste kreatívny typ, tak to môžete dnes využiť.

+ - +
Dnes nebudete príliš priateľský. Prítomnosť ostatných vás pravdepodobne hnevá, takže sa vyhnite skupinovým stretnutiam a osamote sa zaoberajte svojimi záležitosťami. Ste v rozhodnej a energickej nálade, snažte sa byť vytrvalý. Teraz je dobrá doba pre obchod a plánovanie postupov do budúcna.

- - K
Dnes ste náchylný k nehodám. Vaše myslenie nie je jasné a preto v nestráženom okamihu môžete urobiť chybu. Pravdepodobne sa necítite najlepšie a ľahko sa rozčúlite. Doma aj v práci sa držte pri zemi, dobíjajte baterky a vyhnite sa nebezpečným situáciám. Ak sa do ničoho nepustíte, tak nič nepokazíte. Relaxujte a nechajte veci plynúť.

- + K
Hoci fyzicky sa budete cítiť zle, po citovej stránke by ste mali deň zvládnuť. Vyvarujte sa závažným rozhodnutiam, pretože váš úsudok môže byť chybný. Všetko si dôkladne premyslíte, buďte opatrnejší než obyčajne, zvlášť pri šoférovaní či používaniu strojov, pretože tento deň niekedy prináša nehody. Príliš sa nezaťažujte a vyhnite sa stresu. Vyhľadajte spoločnosť priateľov.

+ - K
V dnešný deň je veľmi obtiažne uvažovať. Možno tiež zistíte, že vaše zásoby energie sú vyčerpané, takže sa nachádzate v potencionálne nebezpečnom období. Skúste brať veci s nadhľadom, buďte opatrný a vyhnite sa príliš náročným situáciám, ktoré by ste obtiažne zvládli. Sústreďte sa na dobre známu rutinu, nie je čas na dobrodružstvo.

+ + K
Dnes buďte mimoriadne opatrný. Budete prekypovať veľkou sebadôverou, že to nebudete znesiteľné. Budete odhodlaný na všetko, ale dajte si pozor, s duševnými schopnosťami nemusí byť všetko v poriadku. Rozhodujte sa opatrne, mohli by ste sa nechať uniesť entuziazmom a narobiť veľa chýb. A ak robíte čokoľvek, nespoliehajte sa na náhodu.

- K -
Ďalší deň, kedy je treba očakávať nehody. Unáhlené rozhodnutia môžu neskôr spôsobiť vážne problémy, takže si všetko dobre premyslite. Radšej zostaňte v pokoji a jednajte neskôr. Ak sa vám prestane dariť, budete neznesiteľný. To by vás mohlo viesť k veľmi nerozumnému správaniu. Nepokúšajte sa do ničoho zasahovať.

- K +
Dnes si budete prehnane dôverovať. Možno budete veľmi citlivý a ľahko sa zapletiete do hlúpych sporov, pri ktorých narozprávate veci, ktoré nebudete myslieť úplne vážne. Ostatným sa radšej vyhnite.

+ K -
Pozor na emocionálne kritický deň, ktorý prináša určitú nestabilitu. Možno sa dostanete do sporu s okolím a budete vynášať mylné závery. Radšej sa kroťte, mohli by ste to neskôr ľutovať. Prebytok energie je možné zúžitkovať pri športovaní, ale nezabudnite na nebezpečie úrazu, preto sa nepúšťajte do ničoho riskantného.

+ K +
Mali by ste byť sebavedomý a schopný ľahko dosiahnuť svojich cieľov. Budete mať dosť energie na uvedenie vecí do pohybu, ale budete príliš citlivo reagovať na okolie. Nenechajte sa strhnúť k prehnanému kritizovaniu alebo strate nervov a dajte si pozor na bezstarostnosť, ktorá môže spôsobiť nehody. Zabudnite na svoje pocity a venujte sa vážnej práci. Pri správnom prístupe dnes zvládnete toho veľa.

K - -
Nebezpečný deň, kedy sa budete duševne cítiť tak zle, že možno nespozorujete nebezpečie, pokiaľ nebude už neskoro. Opatrnosť, rozvahu, nepokúšajte sa o niečo, čo nezvládnete. Ak je to možné, dôležité záležitosti radšej odložte. Ak máte nejaké neodkladné povinnosti, postupujte krok za krokom a nenechajte sa unáhlenosťou donútiť ku chybám, ktoré by ste neskôr museli pracne naprávať.

K - +
Bezstarostnosť môže spôsobiť menšie problémy, pretože vaše reakcie nie sú tak rýchle ako obyčajne. Možno sa cítite unavený alebo deprimovaný, takže rýchlo strácate trpezlivosť. Venujte sa štúdiu alebo vytváraniu plánov do budúcna.

K + +
Budete si pripadať vo forme, plný sebadôvery a energie, schopný prijať akúkoľvek výzvu. Pozor na prílišnú telesnú námahu, mohli by ste preceniť svoje sily. Skúste udržať svoj elán v rozumných medziach a zažijete naozaj príjemný deň.

K + -
Pozor na unáhlenosť, ktorá vedie len k omylom. Tie sa potom ťažko naprávajú. Dnes nemáte v hlave jasno a aj telesne nie ste práve vo forme, takže pozor na úrazy. Radšej sa zamerajte na činnosti, ktoré si nevyžadujú dobrú koordináciu. Neoplývate ani obratnosťou ani sústredenosťou. Pravdepodobne máte dobrú náladu, tak sa zabavte s priateľmi.

- K K
Heslom tohto dňa je obozretnosť. Je možné očakávať nehody. Neopatrní sa môžu stretnúť s problémami, pretože sa neobťažujú s premýšľaním. Dvojnásobne dbajte o svoju bezpečnosť. Radšej sa držte v ústraní, nič dôležité nedosiahnete. Neutápajte sa v seba ľutovaní.

+ K K
Najväčšie nebezpečenstvo dňa spočíva v neuvedomovaní si vlastných možností. Budete mať veľa energie, sebadôvery a elánu, vplyvom chybného úsudku však z nepozornosti môžete napáchať veľké chyby. Takže sa pokúste premýšľať radšej dvakrát, než sa do niečoho pustíte. Ak sa budete riadiť touto radou, tak nie je dôvod, prečo by ste nemohli dosiahnuť niektorý zo svojich cieľov.

K – K
Možno dnes budete mať problém so svojimi náladami. Nie ste v najlepšej pohode. Ťažko si porozumiete s ľuďmi, ktorí nechcú zdieľať váš uhol pohľadu. Odložte záväzné rozhodnutia a pokúste sa nerozčuľovať. Venujte sa rutinným záležitostiam, ktoré si nevyžadujú zaoberaním sa detailmi.

K + K
Nadbytok sebadôvery môže spôsobiť, že prehliadnete varovný signál a budete sa rútiť priamo do nebezpečia. Nespoliehajte sa na svoj úsudok, môže vás sklamať. Neriskujte.

K K +
Nadpriemerne dobrá nálada môže v spojení s precenením fyzických síl viesť k nehodám či zraneniam. Problém spočíva v tom, že nie ste schopný rozpoznať možnosť chybného jednania, takže sa majte na pozore. Ak dokážete udržať elán v rozumných medziach, môžete naplno využiť väčšinu svojho potenciálu. Máte príležitosť naplno rozbehnúť projekty, ku ktorým potrebujete podporu okolia. Vaše schopnosti presviedčať sa nachádzajú na vrchole.

K K -
Problematicky zvládnuteľný deň, kedy sa prebytok energie a sebavedomia zle znášajú s duševnou letargiou. Mali by ste spomaliť, pretože vzhľadom k spomaleným reakciám nemusíte stihnúť včas odvrátiť hroziace nebezpečie. Možno ste nevyrovnaný a okolie vašu náladovosť zlé znáša. Dajte si pozor na jazyk a temperament, mohli by ste sa dostať do sporov pre maličkosti. Snažte sa nejako uvolniť napätie.

K K K
Buďte mimoriadne opatrný. Pravdepodobne ste rozrušený, celý nesvoj a rýchlo strácate nervy pre maličkosti. Snažte sa zostať chladný a vyrovnaný ako to len pôjde. Nepodliehajte pokušeniu riskovať. Tento deň je mimoriadne nebezpečný. Buďte preto neobyčajne pozorný a odložte všetky rozhodovania.


Na život neplatí žiadna iná lepšie vypočítaná šablóna, ako biorytmy, preto vám prajeme čo najmenej čiernych a čo najviac vydarených, spokojných a tvorivých dní.