ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Čo sú horoskopy

Vytlačiť PDF
Horoskop je mapa postavenia planét na oblohe v presnom okamihu a v mieste vášho narodenia. Túto mapu astrológovia delia na 12 úsekov, čiže na 12 znamení zverokruhu alebo slnečných znamení.

Na zobrazenie postavenia hviezd slúži schéma horoskopu, pozostávajúca z dvoch sústredných kruhov. Vnútorný kruh je tak ako ciferník hodín rozdelený na 12 častí, na tzv. astrologické domy a vonkajší kruh taktiež pozostáva z 12. úsekov, ktoré zodpovedajú 12. častiam roka – je to 12 znamení zvieratníka.

Horoskop osoby je znázornením oblohy v okamihu jeho narodenia. Astrológovia pri zostavení horoskopu sledujú okrem Slnka a Mesiaca aj planéty Merkúr, Venušu, Mars, Jupiter, Saturn, Urán, Neptún, Pluto, ktoré sa pohybujú rôznou rýchlosťou zhruba v rovnakej priestorovej rovine okolo Slnka.

Každá osoba má vo svojom horoskope 12 znamení. Ich vplyv na rôzne životné oblasti určuje postavenie planét v jednotlivých znameniach a spoločné pôsobenie znamení zverokruhu a domov horoskopu. Každé z 12. znamení zverokruhu predstavuje určité typické pozitívne a negatívne charakteristiky spôsobu ľudského správania a vývoja.

Vzťahom medzi týmito planétami vo vzťahu k Zemi (uhlové vzťahy) sa hovorí aspekty, ktoré môžu byť priaznivé a nepriaznivé.

Mesačné horoskopy pripravuje: Jana Dobrotová

Ročné horoskopy pripravuje: Cyril Chorvát