buy viagra uk online

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Horoskopy - popis planét

Vytlačiť PDF

Zoznámte sa s planétami, podľa ktorých je zostavený váš mesačný horoskop. Keďže sa jednotlivé planéty pohybujú rôznou rýchlosťou, každá z nich má v každom mesiaci iný vplyv na vaše znamenie. Vedeli ste, že každá planéta ovláda niektoré znamenie? A viete čo je astrozdravie? Tak čítajte ďalej...

MERKÚR

Kľúčové slová: myseľ, duševná a telesná komunikácia

Jeho charakteristické vlastnosti sú rovnaké ako vlastnosti Blížencov, teda znamenia, ktorému vládne: je inteligentný, vnímavý, rozumný, všestranný a hádavý, ale skvelý sprostredkovateľ správ. Planéta Merkúr stimuluje myseľ, avšak subjekt pod jej vplyvom býva tiež hádavý a kritický, nervózny a napätý – to všetko sú možné vlastnosti Panny, s ktorou je táto planéta tiež spojovaná.

Ovláda nervovú sústavu, pohyb jazyka, ruky, reflexy a koordináciu, mentálne vedomie, pamäť a vedomú myseľ.

Pozitívnymi vlastnosťami Merkúra sú schopnosť sa rýchlo učiť, vynaliezavosť, vtip, dobrá vyjadrovacia schopnosť, obratnosť a široké podvedomie.
K negatívnym vlastnostiam patrí bezdôvodný pocit nadradenosti, nerozhodnosť, nestabilita, prílišná zhovorčivosť, ľahkovážnosť a zvedavosť.Merkúrovi trvá zhruba rok, než prejde všetkými 12. znameniami zverokruhu.


VENUŠA

Kľúčové slová: harmónia, jednota, láska

V astrológii je Venuša spojovaná s Býkom a Váhami, ovplyvňuje lásku, osobné vzťahy a ženské stránky povahy subjektu, ale má čo robiť aj s umením a módou. Venuša povzbudzuje jemnosť, priateľstvo, takt a spoločenskú zdvorilosť – ale za stresových situácií jej vplyv často spôsobuje nerozhodnosť, nepozornosť, prílišnú romantiku a silnú závislosť na iných ľuďoch.

Ovláda vaječníky, krk a krvný obeh.

Pozitívnymi vlastnosťami Venuše sú osobné kúzlo, takt, tvorivosť, inšpirácia a pôvabný pohyb.K negatívnym vlastnostiam Venuše patrí márnivosť, lenivosť, žiarlivosť, pôžitkárstvo, nerozhodnosť a majetníckosť.Venuša prejde všetkými 12. znameniami zverokruhu zhruba za 1 rok.

MARS
Kľúčové slová: fyzická energia, iniciatíva

V astrológii je Mars spojovaný s Baranom. Ovplyvňuje mužskú stránku jedincovej povahy, svalový systém a agresiu. Táto silne sexuálna planéta môže u človeka stimulovať agresivitu, prudkosť a drsnosť, ale tiež rozhodnosť, zreteľnosť správania sa a energičnosť.

Ovláda chirurgiu, červené krvinky, znášanie bolesti, svalovú energiu a niektoré druhy chorôb spôsobujúcich bolesť, zápaly a horúčky.


K pozitívnym vlastnostiam Marsu patrí odhodlanosť, spoliehanie sa na seba samého, asertivita, odvaha a oddanosť.Medzi negatívne charakteristiky Marsu patria žiarlivosť, tvrdohlavosť, násilnosť, deštruktívnosť, bojovnosť a surovosť.Mars prejde všetkými znameniami zverokruhu zhruba raz za 2 roky.

JUPITER
Kľúčové slová: intelektuálna a fyzická expanzia

V astrológii je planéta Jupiter spojovaná so Strelcom. Súvisí prevažne s učením, filozofiou a jazykmi. Jej vplyv môže u jedinca povzbudiť optimizmus, lojalitu a spravodlivosť, ale na druhej strane tiež prispieť k jeho prílišnému optimizmu, výstrednosti, nenásytnosti a určitej domýšľavosti.

Ovláda náboženstvo, filozofiu, právne záležitosti, zahraničie, ďaleké cesty a cesty do cudziny, kone, knihy, tlač a vydavateľstvo.


K základným charakteristikám patrí optimizmus, šťastie, sebavedomie, šľachetná povaha, ctižiadosť, úspech, ambície, dôstojnosť, inšpirácia a vážnosť.Negatívnymi vlastnosťami Jupitera sú extravagancia, pompéznosť, tendencie k fanatizmu, nafúkanosť, lenivosť a prílišná sebadôvera.Jupiter prejde všetkými znameniami zverokruhu zhruba za 12 rokov.

SATURN
Kľúčové slová: stabilita, obmedzenie, ohraničenie, kontrola

Saturn vládne znameniu Kozorožca. Je spojovaný s obmedzeniami, ale tiež s trvalosťou a húževnatosťou. Môže spôsobiť, že človek je praktický a opatrný, ale jeho horšia stránka vyvoláva sebectvo, úzkoprsosť a dokonca aj krutosť.

Ovláda kostru, zuby, kožu, kolená, strnulosť, strach, pády, chronické stavy, vápnik a žlčník.


K pozitívnym vlastnostiam Saturna patrí stabilita, hospodárnosť, sebaovládanie, múdrosť, trpezlivosť, vytrvalosť a pokora.Negatívny vplyv Saturna môže v človeku vzbudiť pocit trápenia, úzkoprsosť, sebeckosť, strach a pesimizmus.Saturn prejde všetkými znameniami zverokruhu zhruba za 29 a pol roka.

URÁN
Kľúčové slová: zmena, prerušenie, otras

Urán vládne znameniu Vodnára. Tiež je spojovaný s vedecko-fantastickou literatúrou a s kozmickým výskumom. Pozitívna stránka pôsobenia Uránu podporuje originalitu, všestrannosť a nezávislosť. Jeho negatívny vplyv je prepojený s perverzitou a vzburou.

Ovláda dolné časti nôh a členkov, napätie, nervozitu, krvný obeh, röntgen a intuitívnu myseľ.


K pozitívnym vlastnostiam spojovaným s vplyvom Urána patria jasnovidectvo, sila vôle, intuícia, humanitárne ideály, magnetizmus a vynaliezavosť.K negatívnym vplyvom Urána patria sklon rebelovať, fanatizmus, diktátorstvo a radikálnosť, výstrednosť a perverzita.Urán prejde všetkými 12. znameniami zverokruhu raz za 84 rokov.

NEPTÚN
Kľúčové slová: hmlisto, neskutočne

Neptún je spojovaný so znamením Rýb a často súvisí s umením – zvlášť s poéziou a tancom. Povzbudzuje idealizmus, predstavivosť a citlivosť, ale tiež aj nepozornosť, nerozhodnosť a klam.

Ovláda chodidlá a prsty na nohách, toxické stavy, presakovanie (zvlášť vody) a deformácie.


K pozitívnym vplyvom Neptúna patria mystické skúsenosti (zvlášť jasnovidectvo), inšpirácia, genialita, zbožnosť a uctievanie.K negatívnym vlastnostiam Neptúna patrí podliehanie nerestiam, chaos, nemorálnosť, negatívnosť, čierna mágia a podvod.Neptún prejde všetkými 12. znameniami zverokruhu zhruba za 165 rokov.

PLUTO
Kľúčové slová: odstránenie, výbušná zmena

Je vládnúcou planétou znamenia Škorpión, a preto býva Pluto uvádzané do súvislosti s genitáliami a ľudským rozmnožovaním. Tiež je sprevádzaný s podvedomím (skrytými emóciami). Nabáda jedinca k prekonávaniu prekážok, ale tiež ho zvádza aj k prehnanej kritike, tajnostkárstvu a krutosti.

Ovláda rozmnožovacie orgány, konečník, predstojnú žľazu, alergie, posadnutosť a hlboko uložené problémy.


K pozitívnym rysom prejavu Pluta patrí duchovnosť, transformácia a pozitívne jasnovidectvo.K negatívnym vlastnostiam Pluta patria deštrukcia, fanatizmus, anarchia a brutalita.Pluto prejde všetkými 12. znameniami zverokruhu za asi 248 rokov.


Vypracovala J. Dobrotová

Prejsť na zoznam:  mesačné horoskopy