viagra 50mg tablets

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Škorpión muž

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu ŠkorpiónKeby gréckym bohom bolo priradené znamenie, zvodný Zeus by bol určite Škorpiónom. Ľudia narodení v znamení Škorpióna sa opvažujú za veľmi zvodné, fyzicky príťažlivé a erotické osoby. Vyžaruje z nich niečo, čomu sa dá ťažko odolať...

Pokiaľ ste zamilovaná do muža v znamení Škorpióna a slovo vášeň vás ľaká, obujte si tretry a utekajte, ako keby vás prenasledoval King Kong. Pretože vás prenasleduje.

Nehovorím len o samotnej milostnej vášni, aj keď tá môže byť na poprednom mieste. Mám na mysli tiež vášnivú intenzitu vo veciach politiky, práce, priateľstva, náboženstva, jedla, príbuzných, detí, oblečenia, života, smrti a všetkých ďalších kategórií, aké vám zídu na um.

Ak vás odpudzuje nadmiera citov, muž Škorpión nie je presne tým, čo potrebujete. Neobzerajte sa a utekajte. Pokiaľ ste práve stretla takéhoto muža, asi si myslíte, že nie som pri zmysloch. Je predsa taký pokojný a vyrovnaný. Ako by mohol byť niekto s takým sebaovládaním vášnivý, nie to ešte nebezpečne vášnivý? Mohol. Pretože tým chladným zovňajškom len blufuje.

Vo vnútri sú jeho vášne rozžeravené do červena ako pec, o ktorú ste si popálila ruku, keď ste mala tri či štyri roky a chcela ste si na vlastnej koži skúsiť veci, ktoré boli do tej doby z vášho dosahu.

Tento muž môže byť tiež z vášho dosahu. Pod jeho zdanlivo odmeraným chovaním to len tak syčí. Nedotýkajte sa ho. Viete veľmi dobre, ako dlho trvá, kým sa zahoja popáleniny. Pamätáte? Ruka vás po tej príhode s pecou bolela niekoľko týždňov. Po tejto skúsenosti vás bude bolieť srdce celé mesiace, možno roky a domáca lekárnička vám veľmi nepomôže. Obľúbené babičkine úslovie:

"Deko prevencie je lepšie než kilo liečby," platí ako pre popáleniny od pece, tak pre spálenie Škorpiónmi.
Takže buďte opatrná. Uistite sa, že viete, kam idete a s kým. Pokiaľ vás vaše znamenie vybavilo azbestovou povahou, ktorú oheň nespáli, dajte sa do toho a pokojne sa hrajte s výbušninami.
Možno sa vám podarí udržať plamene pod kontrolou a sama získate mocný oheň, ktorý bude hriať vaše srdce po celý život. Možno robíte sama všetko s vášnivým zaujatím. Fajn. V tom prípade ide len o stupeň teploty. Ak má vaša vášeň automatický termostat, takže ju možno schladiť, keď sa príliš rozpáli, ste v bezpečí. Predpokladajme, že áno.

Dievčatá, ktoré sú v nebezpečenstve, by už teraz mali byť niekde za horami, pokiaľ dokážu utekať dostatočne rýchlo. Až si raz vezmú príjemného, bezpečného muža v znamení Váh alebo Raka, ešte mi aj poďakujú.

Pokiaľ ide o ženy, ktoré pokladajú vzťah k Škorpiónovi za bezpečný, pokúsme sa zistiť, čo sa skrýva za tými hypnotickými, prenikavými očami Škorpióna. Je celkom isté, že na vás nezapôsobil neutrálne. Buď si o ňom myslíte, že je chlapčenský a roztomilý, alebo zlovoľný a vášnivý ( už je tu to slovo zas ). Problém je, že nie je ani jedno. Alebo by som hádam mal povedať, že je oboje. Ale takto sa nikam nedostaneme. Začneme znovu od začiatku.

Jedným slovom je tento muž nepreniknuteľný. Hneď pod povrchom jeho mrazivej rezervovanosti je obrovský vriaci kotol, ktorý neustále buble a syčí. Ak budete mať šťastie, bude na ňom pevne držať pokrievku po celý život, ale hlboká rana môže spôsobiť ohromujúcu explóziu. Ak nie ste priamo ohrozená jej zničujúcim účinkom, je to fascinujúce divadlo. Až ju pocítite prichádzať, ustúpte na bok. A neurobte nič, čo by ju mohlo spôsobiť.

Zmetie vás duálnymi rysmi Škorpióna - vášňou a rozumom. Je majstrom oboch: intelekt a emócie ho ovládajú rovnakou mierou. Škorpión je viac než inteligentný. Je to vysoko vyvinutý exemplár, hlboko filozofický, ktorý sa zaoberá tajomstvami existencie a priblíži sa k poznaniu odpovedí.

Existujú Škorpióni, ktorí dokážu viesť sparťanský život v holej miestnosti a upierajú si z nejakého obskúrneho estetického dôvodu akékoľvek pohodlie, ale pravá povaha tohoto znamenia je senzualistická. Normálne sa Škorpión obklopuje prepychom.

Má sklon k premiere jedla, drog, pitia a áno - lásky. Celkom určite. Je na ňu zariadený a verí si. Láska ho nikdy neľaká, neudivuje, ani ho nezastihne nepripraveného. Nespustí ju z mysle od chvíle, keď po prvýkrát sadne na bicykel. Možno dokonca na trojkolku. Samozrejme môžete poznať Škorpióna, ktorý vyzerá dokonale nevinne a má tak odzbrojujúci, mladistvý šarm a úplný nedostatok obvyklých manierov k zvádzaniu, že vás presvedčí, že sa to s náruživosťou mužov Škorpiónov preháňa.

Každý Škorpión je sám sebe zákonom a absolútne ho nezaujíma, čo si o ňom myslia ostatní. Rád by bol rešpektovaný ako dobrý, solídny občan, ale pokiaľ to zasahuje do niektorého z jeho náruživých ideálov či cieľov, je mu jedno, či sa stane predmetom ohovárania.

Názory priateľov, príbuzných, susedov či nepriateľov neprekazia žiadne z jeho dôležitých rozhodnutí. Nerád to hovorím, ale ani váš názor. Ešte ale neutekajte. Taká nádherná sebestačnosť a istota zámerov môžu vytvoriť neobyčajne príťažlivú slobodnú dušu, ktorá sa stále nezaoberá tým, čo si ľudia myslia. Sú poctivosť, odvaha a čestnosť také zlé vlastnosti? V dnešnej dobe sa možno už tak nenosia, ale zotrite prach, ktorý sa na nich usadil a oceníte, že sú stále rýdze.

Zaujímavá skúsenosť je vidieť Škorpióna, ako zvláda nepriazeň osudu. Zatiaľ čo iní nadávajú a zrútia sa, on je na vrchole síl aj guráže. Málokedy sa užiera závisťou alebo sa vyžíva v sebaľútosti a je presvedčený, že život mu nedlhuje ani vindru. Dokážete si predstaviť, koľko mu to ušetrí času.
Miesto aby sa urazene zlostil, keď nastanú problémy, postaví sa im čelom. Či ich prekoná? Ale samozrejme. Na to je predsa od narodenia predurčený. Jedna vec vás môže trochu desiť a bude od vás vyžadovať odvahu. Škorpión miluje záhady a neexistuje jediná, ktorú by nerozlúštil.

Určite bude prísnym otcom. Deťom neprejde ani štipka lenivosti alebo ľahkovážnosti. Naučí ich vážiť si majetok, ale tiež ich naučí vážiť si seba samých. S oteckom v znamení Škorpióna deti ťažko dostanú príležitosť si utvoriť falošné hodnoty. Aj keď ich bude milovať s rovnako úprimnou vášňou, akú vkladá do všetkého, na čom mu záleží, neznesie žiadne nezmysly.

Ochráni deti v prípade, že to budú potrebovať, ale rýchlo im dá najavo, že od nich čaká, že sa o seba postarajú samé. Ak si od neho požičajú peniaze, pravdepodobne mu budú musieť zaplatiť úroky, ale je to pre ich dobro. Zrejme si to neuvedomia, kým neodídu z domu, ale raz im užitočnosť tejto lekcie dôjde.
Veľa detí Škorpióna neznáša jeho autoritu a prísnu disciplínu ako v detstve, tak hlavne v vzdorných rokoch, ale ako dospelí si uvedomia, aké mali šťastie, že ich viedol tak pevne. Od žiadneho iného otca sa deti nedozvedia plnú pravdu o tom, aký život v skutočnosti je.

Často dokáže byť aj mierny a zábavný, ale nikdy nebude sporu o tom, kto je šéf. Bude s nimi vtipkovať a smiať sa a poskytne im pocit voľnosti, ale budú vedieť, že existuje hranica, ktorú nesmú prekročiť. Napriek tomu, že deti neznášajú jeho velenie, tajne obdivujú jeho silu a skúšajú ju napodobniť, avšak niekedy to má skôr opačný účinok.

Škorpión nikdy nedovolí žene, aby mu diktovala, čo má robiť. Nikdy v živote. On je muž a vy ste žena a ak máte nejaké pochybnosti, vysvetlí vám to tak názorne, že už nikdy nebudete podobnú lekciu potrebovať.
Ale aj tak bude Škorpión k žene, ktorá mu naozaj rozumie, nežný, chápavý, ohľaduplný a oplatí jej vernosť takým druhom lásky, o akej iné ženy iba čítajú alebo po nej túžia. Akonáhle raz oheň vzplanie a tento muž sa rozhodne, že vás chce, veľmi vám nepomôže pokúšať sa odolať mu. Pod jeho hypnotickým vplyvom všetky vaše úmysly "dostanú svoje".

Magnetizmus mužských Škorpiónov je takmer hmatateľný. Máte pocit, že môžete vztiahnuť ruku a dotknúť sa ho. Keď to urobíte, možno budete prekvapená. Spáli vás, iba ak ste precitlivelá a horľavá. Ak však ste trpezlivá a silná, bude to ako dotyk chladného mramoru. Vydržia s ním len mimoriadne dievčatá.
Jedine odvážna žena dokáže letieť s orlom a nezrútiť sa. Môže sa vzniesť vyššie než jeho symbolická žiarivá hviezda Antares v súhvezdí Škorpióna a potom sa náhle prudko spustiť na zem. Držte sa ho pevne, majte otvorené oči a uvidíte s ním obzory, ktoré bojazlivé ženy nikdy nezhliadnu.

Pozrite sa tamto, za vrcholky tých vysokých jedlí - zažila ste niekedy v živote taký východ slnka? ...
... Jeho západ bude rovnako veľkolepý.