online cialis australia

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Rak - žena

Vytlačiť PDF
Znamenie zverokruhu RakAk vojdete do domácnosti obhospodarovanou Rakom, budete si pripadať, ako v oáze kľudu. Ale ak cestujete s Rakom, pripravte sa na poznávací zájazd a´la Indiana Jones.

Nerobte si ilúzie. Zo začiatku vám bude robiť ťažkosti sa rozhodnúť, či je vaša dievčina Rak nežnou mesačnou vílou alebo len švihnutým dievčaťom. A nakoniec to aj tak nebudete vedieť.

V daždivej sezóne vás utopí vo svojom smútku. Keď sa slnko opäť vynorí spoza mrakov, odrovná vás smiechom a dojme vás svojou nehou. Jej nálady sa podobajú starým nemým filmom, kde sa prelína hysterický humor s krvákom a celý príbeh doprevádza živá hra na piano. Niekedy je melódia svižná a veselá, potom sa stáva melancholickou a smutnou. Hudba je rozmanitá, aby sa hodila k daným situáciám, nikdy nie je monotónna.

Tak je to aj s dievčinou v znamení Raka.
Je trochu bláznivá, trochu smutná a má ohromnú predstavivosť. Tiež vie, ako usporiť nejaký ten groš. Pochopiteľne sa jej nemôžete pozerať pod matrac, dokým sa s ňou neoženíte.

Potrpí si na skromnosť. Ale môžete sa staviť, že tam má starú pančuchu nadžganú bankovkami a mincami. Možno má Mesiac alebo ascendent v extravagantnom znamení, ale aj tak bude mať schovaných pár drobných pod kvetináčom s azalkou alebo v záhyboch toho čipkovaného obrusu, ktorý dostala pred desiatimi rokmi k narodeninám a ešte ho nepoužila.
Ak otvoríte jednu z jej zbierok poézie, vypadne z nej pomačkaná dolárová bankovka.

Žena Rak je schopná vydať sa na nákupy a utrácať, keď jej niekto ublížil a potrebuje hojivú náplasť na svoju ranu, ale väčšinou budú jej výdaje značne pokrivkávať za príjmami. Vaše úspory ju asi budú neobyčajne zaujímať a peniaze sa stanú obľúbenou témou konverzácie.

Pokiaľ žiadne nemáte, nebude na vás pozerať s pohŕdaním, pokiaľ ste typ muža, ktorý sa ich snaží získať. Pomôže vám ich zarobiť a ušetriť, ale keď dôjde na ich zbytočné vyhadzovanie, ste v tom sám. Nepreháňajte to, pretože inak uvidí, že vaše spoločné finančné zabezpečenie sa rozplýva v nenávratne.

Keď tejto dievčine venujete veľmi nákladný darček a ona povie: "Nemal si to robiť," myslí to úplne vážne. Aby ste ju prinútil prestať myslieť na poistenie, hypotéky, nájomné, účty a bankové kontá, vezmite ju o polnoci na morský breh na prechádzku za svitu Mesiaca. Tam bude v najlepšom.

Mesiac z nej vytiahne všetky tajné sny a blízkosť vody možno odstráni jej tisíc zábran. Behom hodiny sa u nej vystrieda celá plejáda emócií. Vyberte si tú, ktorá vám najviac sedí, a povzbudzujte ju, aby ju kultivovala.

Ak dovediete typické dievča Raka na pláž za splnu, nastane u nej podivná premena. Tá chladná a odmeraná dáma, akú vídate za denného svetla, alebo dokonca tá rozchichúňaná vyzývavá koketa, ktorú si občas všimnete večer v reštaurácii alebo v divadle, sa odrazu zmení na bytosť z iného sveta, keď jej v očiach svietia magnetické lúče Mesiaca a uši jej napĺňa podmanivý zvuk príboja. Stane sa z nej morská víla, ktorá sa s vami vznesie tak vysoko, ako vám to dovolí vaša fantázia.

V deviatich z desiatich prípadov to bude fungovať a na desiaty krát ste si asi vybrali nov. V tomto prípade svoj zámer nedosiahnete. Keď Mesiac ubúda, bude hanblivá a ľúbezná, ale vy potrebujete spln, ktorý v nej prebudí skrytý talent. Pod jeho vplyvom, ak tomu zodpovedá jej osobný príliv a odliv emócií, dokáže napísať báseň, zložiť pieseň alebo odhaliť závoj zakrývajúci tajomstvá, ktoré sa filozofi snažia rozriešiť už niekoľko storočí. Prirodzene je v takých chvíľach zaujímavou spoločníčkou. To prinajmenšom.

Mal by ste vedieť, že keď sa do vás zamiluje žena v znamení Raka, môže vám to dať najavo dvoma rôznymi spôsobmi. Pri tom prvom je jemná a ženská, hanblivá, skromná a príjemne sa chveje. Pri tom druhom je však dosť otravná. Použije každý možný trik, aby vám bola čo najbližšie. Samozrejme to môže byť vzrušujúce, pokiaľ o ňu naozaj stojíte. Ale ak máte len priateľské úmysly a ona vám schválne tisne ruku a vrúcne vás bozká na tvár práve vo chvíli, keď okolo kráča dievča vašich snov, môže táto hra značne stratiť na pôvabe.

Pre svoje deti bude zdrojom sily a útočiskom. S citlivým pochopením im pomôže nájsť cestu. Budú na nej lipnúť a teplo jej lásky im vytvorí domov bohatý, pohodlný a jasný ako palác, aj keď je to jen chatrč. Až sa narodia deti, možno sa vám bude venovať o trochu menej.

Rak ovláda materstvo, viete. Stále pre vás zvýši dosť miesta, ale budete musieť trochu ustúpiť. ( Bezdetná žena v Rakovi bude svojim nahromadeným materským citom milovať zvieratá alebo priateľov a tieto zvieratá aj kamaráti budú mať veľké šťastie. )

V hĺbke duše vie, že akokoľvek ďaleko sa zatúlate na ceste za svojim snom, vždy sa vrátite a ona na vás bude trpezlivo čakať. V jej očiach bude stále tajomný mesačný svit, ako si ho pamätáte, kuchyňa bude príjemne voňať korením a ona sa vás spýta, ako ste sa mal.

Pokiaľ sa vám nedarilo a cítite sa biedne, bude vám rozprávať vtip, aby vás rozosmiala. Potom vám naplní žalúdok, a keď sa uvolníte, jemne zaženie vaše starosti rozumnou radou a humorom. Neskôr, u horiaceho krbu, sa pozriete do jej pokojnej tváre a znovu sa budete pýtať sám seba:

"Je to skutočne mesačná víla z nejakej hmlistej záhrady, alebo pomilovania hodné uletené dievča?"
Ale odpoveď sa nebude zdať príliš dôležitá.