ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Kozorožec žena

Vytlačiť PDF
Znamenie zverokruhu KozorožecTypická žena Kozorožec neexistuje. Môže to byť kurátorka v múzeu, ktorá nosí babičkine okuliare, alebo tanečnica, ktorá nosí zo srandy figový list....
Uvidíte ju na rodičovskej schôdzke či ako smaží hamburgery v kaviarni alebo organizuje najväčší dobročinný ples v meste.

Žena Kozorožec môže byť ozdobou spoločenských rubrík v novinách, zdržanlivo sa usmievať za chrbtom manžela, ktorý kandiduje vo voľbách, alebo prelievať záhadné tekutiny v skúmavkách. Ale nech robí či nosí čokoľvek, jej činnosť i tajné ciele bude riadiť Saturn.

Dokáže byť super ženská, koketná a okúzľujúca natoľko, aby sa s ňou muž cítil ako ohromný medveď grizly, ktorý ju ochráni pred studeným krutým svetom. Alebo môže byť ľadová, zamĺknutá a povznesená, bezpečne usadená na svojom mramorovom piadestále a vyzývajúca vás, aby ste svojou chytrosťou získal jej ušľachtilú ruku.

Akokoľvek na vás pôsobí, pod ženskými zvodmi a praktickými rozumnými spôsobmi sa skrýva rovnaký cieľ - pevné odhodlanie ukoristiť toho pravého muža, ktorý sa môže stať dôležitým, na ktorého by bola hrdá a ktorý by bol jej deťom dobrým otcom.

Toľko žien v znamení Kozorožca buduje kariéru, že si asi myslíte, že láska a manželstvo sú u nich až na druhom mieste. S láskou ste to uhádli. S manželstvom nie. Je treba si uvedomiť, že ich cieľom je zabezpečenie, autorita, rešpekt a postavenie.

Nezáleží na tom, či uspokoja tieto potreby pred tabuľou ako učiteľky, za stolom v práci ako vedúce alebo vedľa ctižiadostivého manžela, ktorého spoločenský život aj domácnosť organizujú s nenásilným šarmom a uvážlivým plánovaním.


Táto žena dosiahne uznanie tak či onak. Niektorým sa to podarí písaním kníh, prednášaním, maľovaním alebo skladaním hudby. Je prekvapivé, koľko Kozorožcov oboch pohlaví má neobvyklý umelecký talent. Možno pramení z vrodeného zmyslu pre rovnováhu a harmóniu a z vedomia, čo lahodí zmyslom a čo je správne.

Každý muž, ktorý nadviaže vzťah so ženou Kozorožcom, by sa mal o tomto znamení dozvedieť jeden základný fakt. Zdá sa byť povahovo i citovo vyrovnanejšia, než v skutočnosti je. Jej chovanie vás môže presvedčiť, že je pevná ako skala a nič nedokáže rozčeriť jej zdanlivý pokoj. Pravda je, že podlieha mnohým náladám.

Vravíte, že všetky ženy podliehajú náladám, ale toto dievča sa môže prepadnúť do skutočne hlbokej a dlhotrvajúcej chmúrnosti. Ak cíti, že sa s ňou zle zaobchádza alebo že nemá dostatok vážnosti, bude takto chmúrne dumať celé dni, týždne a dokonca mesiace.

Nazýva to realizmom a rozumnosťou, ale tento pesimizmus s depresiou majú omnoho hlbšie korene. Vyvoláva ich strach z budúcnosti, starosti v prítomnosti, rozpaky nad minulosťou alebo podozrenie, že je niekomu na smiech či je v nejakom ohľade neschopná.

Tieto ženy neberú podpichovanie naľahko. Obmedzte ich na minimum. Pravdu povediac, nie sú schopné pochopiť vtip, ak sú v pozícii obete. Nemusíte ich bez prestania zahŕňať komplimentmi ( aj tak vycítia, kedy sú neúprimné ), ale nevoďte ich za nos v dôležitých veciach a chváľte ich tak často, aby si uvedomili svoju skutočnú hodnotu. Je pre nich ťažké byť bezstarostnými v milostných záležitostiach.


Pod chladným povrchom Kozorožca sa skrýva dosť telesnej túžby, omnoho viac, než si ľudia myslia. Nie je však nikdy uspokojená náhodne. Strácať čas vášnivými objatiami a extatickými bozkami, zatiaľ čo budúcnosť je neistá, rozhodne nie je jej hobby, ale akonáhle sa raz rozhodne, že ste ten pravý s dostatočnými ambíciami aj finančnými prostriedkami, bude prítulná ako medvedík panda a dokonca aj vášnivá.

Kozorožci neveria v neurčité sny, ktoré bez cieľa plávajú hmlistou modrou oblohou. Chcú vedieť, kam ich loď lásky dovezie a že pláva v bezpečných vodách. Ak zamýšľate preniesť toto dievča cez prah svojho domu, postavte pod ním pevné základy.

Deťom určite matka Kozorožec vštepí ako šetrnosť tak aj úctu ku kvalite. Bude ich učiť, že buď sa uspokoja s tým, čo majú, alebo sa bez toho budú musieť zaobísť. Napriek tomu budú dostávať najlepšie kúsky mäsa a kúpi im topánky najlepšej značky.

Hospodárnosť pre ňu nutne neznamená lacnosť. Od detí bude očakávať zdvorilosť k príbuzným a starším ľuďom a pravdepodobne ich naučí vybraným spôsobom. Nebudú rozmaznávané a nebudú si môcť dovoliť neposlúchnuť.

Pretože mnoho ženských Kozorožcov má citlivú pokožku, príliš sa nelíčia. Mnohé sú na kozmetické prostriedky alergické. Ale príroda ich odmenila prirodzenou krásou, ktorá nepotrebuje veľmi prikrášľovať a ktorú si udržia dlho potom, keď sa iným ženám vytratí sviežosť z tváre.

Niektoré vás ohromia nádhernou pleťou, pevnými rysmi a jasnými očami v osemdesiatich rokoch aj neskôr. Trpezlivo pomáhajte svojej žene prekonávať nedostatok sebadôvery.

To, že nemá rada sebaklam, neznamená, že jej chýba predstavivosť. Môžete s prekvapením zistiť, že niektoré jej realistické sny vám celkom sedia. K jej zlým stránkam môže patriť tvrdohlavosť, ale netrpí nervozitou ani si nesťažuje. Bude vás tlačiť k úspechu, napriek tomu však zostane nežná a oddaná.

Vie, ako si vás nenápadne a jemne omotať okolo prsta. Jej láska obsahuje hĺbku, ktorá je trvalejšia než vypočítavá, spaľujúca a náročná láska iných žien. Kto hovorí, že neverí na rozprávky? Len múdre dievča Kozorožec sa mohlo pozrieť do očí odpornej ropuchy a spoznať princa.

A nie len to - ak sa s ňou oženíte, nikdy vám nedôjdu čisté ponožky.