ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Kozorožec muž

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu KozorožecKozorožci síce pôsobia záhadne ako egyptské sfingy, ale akonáhle preniknete do ich vnútra, uvidíte v nich veľa pozitívneho. Umenie je ale práve to "preniknutie"...

Má vôkol seba tehlovú stenu, ktorú si sám postavil. Je ostýchavý, ale silný a odolný. Je príjemný, ale tvrdohlavo ctižiadostivý.

Ako legendárny mlčanlivý rozvážny cowboy dáva Kozorožec zdanlivo prednosť samote. Nie je to tak celkom pravda. V duši skryto túži po obdive. Veľmi rád by vzrušoval publikum akrobaciou na visutej hrazde. Vo svojich tajných snoch je nenapraviteľným romantikom, ale Saturn ho spútava. Táto planéta prísnej disciplíny vyžaduje vyrovnané chovanie, praktické činy a vážne úmysly. Je to kríž, ktorý musí niesť, a ten je často príliš ťažký.

Niekedy zakrýva svoju frustráciu strohosťou a niekedy vás prekvapí nečakaným, nezmyselným humorom, aj keď je to vždy potmehúdsky ironický druh. Ale ten je často najzábavnejší a Kozorožci dokážu tieto vtipy patrične podať. Otočte vyrovnaného spoľahlivého Kozorožca naruby a nájdete veselého nežného rojka, ktorý túži po tom, aby mu vietor strapatil vlasy.

Je omámený sladkou vôňou komplimentov, lačnie po vzrušení a prahne po dobrodružstve. Len pár šťastných jedincov dokáže oslobodiť túto osamelú dušu z jej tajného väzenia. Pokiaľ máte sklon súdiť knihu podľa obalu, slnečné znamenia vám môžu skvelo pomôcť.

Myslíte si, že z tohoto chlapíka by bol výborný učiteľ, ale mizerný milenec. Práve ste dospela k rozhodnutiu, že než aby bol váš, radšej by sa mal stať prezidentom. Urobil na vás dojem muža, ktorý by radšej videl svoje meno zapísané na zozname významných spoločenských osobností, než vo vašom diári.

A potom náhle zistíte, že má srdce teplé a priateľské ako príjemný oheň v krbe za zimných večerov. Viem, že vás to rozradostnilo, ale počkajte chvíľku, než sa rozbehnete objať ho a budete očakávať, že s vami poletí na Mesiac. Toto prekvapenie, ktoré som práve popísal, je súčasťou jeho vnútornej povahy.

A vnútorná povaha znamená vnútornú povahu. S najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nenechá svoje hmlisté sny bezstarostnej extázy uniknúť von. Vy len viete, že sú vo vnútri. To je všetko.

Nečakajte od svojho Kozorožca, že bude behať bosý v rannej rose. Jeho základnú povahu nemôžete zmeniť. Čo však môžete urobiť, je smiať sa jeho veselým historkám, kým nenájde odvahu vám vykladať zaujímavejšie veci.

Môžete urobiť narážku, že si myslíte, že pod jeho konzervatívnym chovaním sa skrýva potláčaný oheň, a on postupne získa dosť dôvery, aby nechal vyšľahnúť niekoľko plameňov. Môžete mu povedať, že sa vám jeho sny zdajú farebnejšie, pretože žiadny sen nie je taký žiarivý ako ten, ktorý sa skutočne vyplní, takže ho povzbudíte spriadať ich viac.

Jedného dňa dosiahne vrcholku svojej vyvolenej hory a vy budete stáť vedľa neho, hrdá na svojho odhodlaného Kozorožca a šťastná, že ste verila jeho realistickým snom.

Kozorožci predstierajú, že môžu žiť bez komplimentov a spôsob, akým sa pri pochvale správajú, je toho presvedčivým dôkazom. Povedala ste niekedy vášmu partnerovi niečo pekné a všimla ste si, že jeho výraz sa nezmenil ani v najmenšom? Nerobte predčasné závery. Len preto, že je taký odborník v balamutení seba samého, nemusíte sa dať obalamutiť tiež.


V skutočnosti zúfalo potrebuje počuť, aký je dobrý, šikovný, pekný, žiadúci a zaujímavý, ale pretože svoje potreby málokedy dáva najavo, väčšinou príde skrátka. Preto tiež nevie, čo má robiť, keď ho niekto otvorene obdivuje, takže zakryje rozpaky ironickým vtipom alebo ignorovaním povedaného, čo je reakcia pôsobiaca ako studená sprcha, a mnoho ľudí sa rozhodne už nikdy neriskovať chválu z očí do očí tejto kamennej tvári.

Tak sa vytvorí dojem, že nemá rád poklony, a dostáva ich ešte menej. Je to bludný kruh. Možno je to skôr vaša vina, než jeho.

Milostný vzťah s Kozorožcom - pokiaľ skončí svadbou - je ako jesť zákusok na konci jedla, kam patrí. Tento obrátený proces starnutia vo vás prirodzene vyvolá zvedavosť, či tu nie je nejaký háčik, pokiaľ sa týka vernosti. Je. Je pravdou, že na začiatku vášho vzťahu budete mať málo starostí, že by sa vám váš Kozorožec zatúlal. Je tiež pravdou, že v pokročilejšom veku môže mať tendenciu si trochu vyhodiť z kopýtka.

Napriek tomu je v porovnaní s ostatnými znameniami istejšie staviť na neho, pretože tento muž prakticky páli kadidlo na rodinnom oltári.

Muž v znamení Kozorožca sa málokedy ožení v chvate a potom to dlho ľutuje. Skôr si dá so ženením načas a kajá sa len krátko. Väčšina manželstiev s Kozorožcom je solídna, ale ak urobí tento muž chybu, skoncuje to rýchlo a nedá žene druhú príležitosť. Rozvod ho desí, takže sa to nestáva často, ale keď k nemu dôjde, je to definitívne.

Inak povedané, ak má toho dosť - má toho dosť. Váš manžel zrejme podriaďuje milovanie určitému poriadku, rovnako ako nákupy, korešpondenciu, bankové záležitosti, návštevy múzeí a galérií a čistenie zbraní a trofejí. Môže sa to zdať tak trochu prozaické a nesentimentálne, ale spomeňte si, že Kozorožca zaujíma telesná stránka lásky dávno potom, čo sa ostatní manželia pre vyjadrenie citov uchýlia k poézii.

Znamená to presne to, čo som povedal už na začiatku. Zákusok príde nakoniec. Až bude na dôchodku, bude mať viac času venovať sa technikám vyjadrenia náklonnosti.

To je lepšie než poistenie. A to máte so svojím Kozorožcom tiež - poistenie proti daždivému dňu, proti samote a všetkým ranám škaredého sveta. Každá rozumná žena musí oceniť hodnotu Kozorožcovej oddanosti.

Nebude z neho ohnivý milenec, ktorý sa vám dvorí so zasnenými očami a vášnivými vyznaniami. Ale ochráni vás pred všetkými ženskými strachmi. Je to tvrdý chlap s mäkkým srdcom. Naštiepe drevo do hrejivého ohňa a potom si s vami pred neho sadne a nežne vás bude držať za ruku. Bez ohľadu na to, koľko šedivých vlasov, kíl alebo vrások vám pridajú ubiehajúce roky, pre neho budete stále vyzerať ako dievča, ktoré ho donútilo povedať "milujem ťa". Keď sa nad tým zamyslíte, prečo by to mal neustále opakovať?

Raz to stačí, keď to vydrží tak dlho.