ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Vodnár muž

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu VodnárNečakajte, že sa muž Vodnár bude chovať tak, ako sa majú správať zamilovaní ľudia. Pokiaľ áno, čaká vás nepríjemné prekvapenie, možno dokonca séria prekvapení.

Pokiaľ ide o priateľstvo, nemohla by ste si priať lepšieho kamaráta alebo dôverníka. Ale láska? Ako jeden môj známy Vodnár povedal: "Každý môže mať dievča. Ale láska je niečo celkom iné." To bol výborný postreh. Pre Vodnára je to skutočne "niečo iné".

Najbližšie k tomu, aby sa do vás zamiloval, je, keď sa chová, ako keď vás nemá rád. Dôvod je jednoduchý - čisto logický.
Vodnár má rád všetkých. Každý je jeho priateľ. Dokonca nazve aj svojho úhlavného nepriateľa "môj priateľ". Takže keď povie, že niekoho nemá rád, niečo to znamená. Ale nie je ľahké zistiť presne čo. Rôzne nuansy môžu byť komplikované.

Muž Vodnár nechce odhaliť svoje skutočné pocity napriek tomu, že jeho obľúbenou zábavou je prenikať do pocitov druhých. Jeho vlastné reakcie a motívy sú zložité a on má v úmysle to tak nechať, pretože mu robí dobre vodiť vás za nos.

Tento muž zažije prostredníctvom lásky a priateľstva mnoho zvláštnych pocitov a každý z nich bude dychtivo rozoberať. Kým ho nedostanete pred oltár, ste len jeho ďalšou skúsenosťou, ďalším experimentom, akokoľvek ťažké je sa s tým zmieriť. Nechystajte sa plakať. Napriek každej jeho opatrnosti ho môžete prelstiť. Ale než začnete, radšej by ste mala pochopiť, ako sa vyrovnať s jeho osobitým pohľadom na ľudí.

Je to človek, ktorý sa združuje do skupín a tímová práca je pre neho prirodzená. Vodnár rozumie pravidlám fair play v športe, ako keby ich sám vynašiel, a uplatňuje ich aj v osobných vzťahoch. Má veľmi rôznorodé záujmy. To preto, že jeho láska k ľuďom je tak neosobná. Každému, s kým sa stretne, dáva určitú hodnotu, zatiaľ čo my ostatní si to schovávame len pre ľudí, ktorí pre nás veľa znamenajú. Pre Vodnára každý niečo znamená. Tým myslím naozaj každý. Aj tí, ktorých ešte nestretol.

Len máloktorý je sebecký alebo malicherný. Pokiaľ sa u neho tieto vlastnosti prejavia, jemná poznámka o jeho obmedzenosti to napraví. Vodnári neznesú, aby niekto hovoril, že sú úzkoprsí. Vďaka svojim prísnym morálnym zásadám ( mala by ste vedieť, že to sú jeho vlastné zásady, ktoré nie vždy odrážajú všeobecnú morálku spoločnosti ), má tento muž neobyčajne vysoké ideály.

Takmer určite bude viesť život plný zmien, sporov a nečakaných udalostí. Napriek tomu s ním niekedy nastanú aj chvíle dokonalého pokoja, ktoré je nemožné zažiť s ktorýmkoľvek iným znamením. Akonáhle sa dostane zo šoku, že záujem o jednu ženu prevýšil záujem o ľudstvo ako také, môže sa z neho stať nesmierne ohľaduplný milenec. Nebezpečné obdobie je pred tým, než prejde šok. Pretože je zvyknutý zanedbávať vlastné problémy v záujme väčšiny, dúfajme, že tento postoj prenesie čiastočne aj na lásku k vám. Avšak nespoliehajte sa na to.

Práve tak sa môže stať, že si odrazu uvedomí, že venuje svoju oddanosť úplne vám, zatiaľ čo existuje množstvo bezmenných ľudí, ktorí ho potrebujú. Potom sa od vás odvráti, aby si dokázal, že nestratil lásku k priateľom a zvyšku ľudstva, pretože sa upol len na jednu osobu. Pretože Vodnár neustále všetko analyzuje, často sa sám seba bude pýtať: "Čo tým asi myslela?" Tiež nebude mať pokoj, kým to nezistí.

Hádanky ho proste privádzajú k šialenstvu a nedajte sa oklamať jeho nonšalanciou. Keď cíti niečo skryté, nebude v noci spať, dokým ono tajomstvo neodhalí a nepríde mu na koreň. Vždy hrozí možnosť, že bude svojim objavom nakoniec sklamaný, takže sa radšej postarajte, aby to stálo za to. Ak nie, nebude si brať žiadne servítky, aby to dal značne nešetrne najavo - a odkráča odhaľovať ďalšie tajomstvá.

Dievča, ktoré ho chce dostať, v ňom musí najskôr vzbudiť zvedavosť. Otvorená kniha ho neláka. Priťahujú ho zavreté stránky. Čím pevnejšie sú zavreté, tým viac dráždia jeho detektívny inštinkt. Keď ho žena buď ignoruje, alebo si necháva svoje názory pre seba, oči mu zbystria, aspoň na začiatku, a nasadí ostražitý výraz, ako keď je loviaci pes na stope koristi.

Nebuďte urazená, keď dá prednosť samote a zostane len so svojimi snami. Vráti sa, aby ich s vami zdieľal, a vďaka svojmu duchovnému ústraniu bude o to láskavejší a nežnejší. A všetko, čo ho robí vrelším, by sa malo podporovať. Asi nebude najlepším živiteľom rodiny, ale je schopný vynájsť niečo prínosné pre svet alebo byť prvým človekom, ktorý pristane na Marse. Tiež sa tam hneď bude cítiť ako doma.

S Vodnárom nikdy nie je o prekvapenia núdza, aj keď váš rodinný rozpočet nebude práve vyrovnaný. Prirodzene existujú bohatí Vodnári, dokonca milionári, ale ich ctižiadosť zriedkakedy zahŕňa vysoké príjmy.

Vodnári sa často ženia s detskými láskami o mnoho rokov neskôr alebo tiahnú k vyblednutým ilúziám. Väčšinou dokážu popísať svoje prvé lásky do detailov, čo môže byť pre manželku dosť nemilé. Riešenie je byť jeho prvou láskou. Asi budete musieť dlho čakať na svadobný závoj, ale aspoň vás nenahradí prízrak.

Kto iný by mohol premeniť búrske oriešky na smaragdy a naopak? Trocha grapefruitovej šťavy v oku predsa nevadí. Navzdory svojej milostnej neobratnosti dokáže tento muž náhle vyriecť veci, ktoré mohli vynájsť len anjeli.

Môže zabudnúť na výročie svadby, ale prinesie vám fialky v januári. Vianoce? Kto hovorí, že musia byť na Štedrý deň? Môžu byť kedykoľvek, keď si to budete priať. Možno vám nepovie slovko lásky alebo náklonnosti celé dni, týždne i mesiace. Potom sa vám jedného rána, až mu budete krájať borievkový koláč, pozrie hlboko do očí a nežne sa spýta: "Vieš, aká si krásna?" V jeho tóne bude niečo, čo vám podlomí kolená.

Rolničky na morskom pobreží, narodeniny za úsvitu, dúhy o polnoci. Kotúľajte veľkonočné vajce v snehu, zapáĺte sviečky na torte na vrcholku horskej dráhy na kolotoči - zamilovala ste sa do Vodnára, azda ste to nevedela? Želám vám rozprávkový koniec. Ale buďte opatrná...
... Mohla by ste sa v tej Ríši divov stratiť.