viagra order online

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Ryby žena

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu RybyFronta sa radí sprava. A prosím vás, netlačte sa. Možno sa žena Ryba nedostane na každého, ale to nie je dôvod k nedisciplinovanosti. Musíte čakať, až na vás príde rad, a dúfať, že budete mať šťastie...

Aj bez pomoci astrológie sa rozšírili fámy o čare ženy v znamení Rýb. Samozrejme má aj svoje záporné stránky, ale na prvý pohľad je láskou zo školských lavíc každého chlapca, nepatrne okorenená zajačikom z Playboya. Musíme tiež priznať, že moderné emancipované neústupné ženy ešte zvýšili hodnotu dievčat Rýb.

Pretože feministky zničili ženskú tajuplnosť, ktorá mužov tak láka, musí táto zdržanlivá, pekná a bezmocná bytosť odháňať nápadníkov poriadnou palicou. Niet divu, že je tak žiadaná.

Táto žena zriedka skúša zatieniť svojho muža, či už je vydatá alebo slobodná. Nemá ani v najmenšom žiadnu skrytú túžbu ho ovládať. Nechá ho, aby jej prisunul stoličku, pomohol do kabáta, zapískal na taxík, zapálil jej cigaretu a rozprával do sýtosti o tom, aký je skvelý. Jediné, čo od neho chce, je, aby ju chránil a opatroval.

Je úplne spokojná, keď sa môže oprieť o jeho široké plece a dať mu najavo, aký je silný a ako veľmi ho potrebuje v tomto desivom svete. Len pomyslite na všetkých tých vlkov, ktorí si brúsia zuby na Červenú Čiapočku. Stačí to úplne na to, aby úbohé dievča muselo vytiahnuť vonnú soľ. Dokonca aj keď nie je tak viktoriánska ( mnoho dievčat Rýb je ), bude kúzelnou poslucháčkou všetkých jeho problémov a vôbec fajn ženská v každej kríze.

Žena Ryba si myslí, že jej druh, milenec, priateľ, brat, otec - vlastne každý muž - dokáže poraziť celý svet s jednou rukou priviazanou za chrbtom, a je treba len prekvapivo málo tejto dojemnej viery, aby ho presvedčila o tom istom. A vy sa divíte, prečo je taká obľúbená?

Toto dievča je pre svojho pyšného muža útulnou oázou pokoja, ďaleko od hluku dopravy a telefónov. Svetlá v jej rybníku sú mäkké a tlmené. Lahodia unaveným očiam, na ktoré útočí svetlo žiariviek a neónov a všetky tie hlúpe čísla na burze, ktoré nikdy nepochopí, aj keby na tom závisel jej život. ( Ale keby na tom naozaj závisel jej život, zvládla by to. )

V zime nosí chlpaté palčiaky z angorskej vlny. Na jar si oblieka pekné nazbierané sukne. V lete ju uvidíte v bikinách. Na jeseň bude vyzerať na vybozkávanie, až bude sedieť vedľa vás na futbalovom zápase s rukami vo vašich vreckách, aby ju neoziabali, a bude sa vypytovať na skóre. Vo všetkých ročných obdobiach je nekonečne ženská. Muži sú k nej priťahovaní ako včely k hrncu medu - a to rozhodne nie je prehnané prirovnanie.

Po krátkej konverzácii s ňou sa muž hneď uvoľní. Predstaví si sálajúci a praskajúci oheň za chladného večera alebo sa vidí vo vlahý jarný deň v hojdacej sieti, keď do neho nikto nerýpe. Táto žena mu dá najavo, že mu nikdy nebude klásť vinu za problémy v zamestnaní alebo za neúmyselné chyby. Vždy je to chyba niekoho iného. Nikdy partnerova. Tiež ho nebude tlačiť, aby postupoval rýchlejšie. Jeho vlastné tempo jej úplne vyhovuje.

Musím vysvetľovať, prečo je žena Ryba najnebezpečnejšou rivalkou všetkých ostatných znamení?

Varovanie: Po svadbe bude možno trochu rýpať. Pravdu povediac, možno bude rýpať dosť. Svojim spôsobom vám to patrí, že ste sa nechal tak zaslepiť jej čarom. Mnohokrát bude dokonca hryzavo sarkastická, ale každá žena musí mať nejaké chyby a Ryba bude rozhodne viac mierna než hádavá.

Aby sa z nej stala dračica, musí ju k tomu dohnať neobyčajná krutosť alebo lenivosť - a kto hovorí, že si to krutý alebo lenivý manžel nezaslúži? Ja nie. Stojím pri nej. Okrem toho jej rozkošná ženskosť prekryje akékoľvek drobné nedostatky a väčšinou je mierna a zasnená.

Pretože Ryba pláva oboma smermi súčasne, bez problémov zvládne konfliktné situácie, ktoré by iné ženy vyviedli z miery. Samozrejme čas od času z jej normálne pokojného myšlienkového prúdu vybuble pár podráždených alebo mrzutých slov.

Niekedy tiež citlivá Ryba, ktorá bola v útlom veku vystavená hrubému zaobchádzaniu, dovolí trpkosti, aby oddelila symbolické Ryby jej znamenia - a to býva veľmi smutné. Stane sa z nej osamelá nešťastná Ryba, ktorá zúrivo pláva a všade nachádza len seba, nech sa snaží uniknúť kamkoľvek, a nikdy si neuvedomí, že obrátenie jej nekonečnej lásky a súcitu do seba pôsobí ako jed.

O Rybách sa hovorí, že sú ako hlboké tajomné more, do ktorého vtekajú všetky rieky. Budete mať väčšiu šancu svoju Rybu chytiť, keď poznáte niektoré z jej nepostihnuteľných tajomstiev. Ako pláva?

Za prvé je delikátna. Dievčatá Ryby podliehajú náladám rovnako rýchlo, ako sa mení marcový vietor. Sú hrozne sentimentálne, a keď niekto raní ich city, dokážu vyplakať more sĺz. Pozrú sa na vás tak vyčítavo, že budete mať pocit, ako keby ste práve zastrelil zajaca.

Niekedy dôjdu k presvedčeniu, že sú zle vyzbrojené pre neľútostné boje ani nemajú dostatočnú ctižiadosť a priebojnosť nevyhnutnú pre prežitie. V takomto prípade na nich padne depresia. V tej chvíli ich musíte uistiť, že každý človek, ktorému venovali priateľstvo, hlboko obdivuje ich záhadnú múdrosť a neobyčajné porozumenie. Obvykle je to svätá pravda.

Najťažšie je pre Rybu prekonať plachosť a pochybnosti. Ak je strach príliš veľký, odtiahne sa od ostatných a potom sa bude diviť, prečo je osamelá. Niekedy toto dievča zakrýva svoju hanblivosť a zraniteľnosť vtipnými glosami, blazeovaným zovňajškom a mrazivou nezávislosťou, ale to všetko je len ochranný plášť, ktorý si oblieka, aby schovala svoju neistotu pred skúmavými pohľadmi neomalených ľudí, ktorí by zranili jej srdce, keby ho obnažila.

Táto žena venuje deťom celé srdce okrem veľkého kusa, ktorý rezervuje pre vás. Bude ich milovať všetky. Matka Ryba spriada nad kolískou každého dieťaťa tisíce útržkov snov ako pavučinu. Obetuje čokoľvek, aby jej deti mali všetko, čo jej bolo v detstve odoprené.

Tiež môže byť príliš zhovievavá. Uplatňovať disciplínu je pre ňu ťažké, ale musí si uvedomiť, že nedostatok prísnosti je nezriedka rovnako škodlivý ako vážne zanedbávanie. Svojim spôsobom ide v jej starostlivosti o zanedbávanie upevňovania charakteru detí, ktoré potrebujú pevnú ruku, aby sa naučili plávať bez pomoci.

Žena Ryba načúva oceánu a ten jej rozpráva rôzne veci. Aj uprostred mesta počuje Neptúnov príboj, ktorý šepká jej srdcu možno viac, než chce počuť.
Nezabudnite na jej narodeniny, na výročie svadby alebo deň, keď ste ju požiadal o ruku. Ona nezabudne.

Stále spomínam na svoju priateľku Rybu... Bola drobná, s dlhými tmavými vlasmi a tými zvláštnymi svetielkami v zelenohnedých očiach. Vzala si ( okrem niekoľkých ďalších manželov ) futbalovú hviezdu; bol to úplne neočakávaný úlet. Spomínam si, ako sa ho spýtala, prečo ju požiadal o ruku. Bola zvedavá. "No," povedal, "bola to zvláštna vec, drobček. Vôbec som ten deň nemal v úmysle ťa požiadať o ruku.

Boli sme v parku pri jazierku. Baby, ktoré sa tam opaľovali, mali z kúpania mokré, zlepené vlasy a vyzerali na lavičke celé spotené. Ty si sedela pod stromom v bielych čipkovaných šatách a vyzerala si tak chladná a iná než ostatné. Vyzerala si - no, povedal by som, že si vyzerala ako slečna."

Toto je rafinované tajomstvo ženy Ryby. Nech nasleduje Neptúnovo volanie ako zbožná mníška v kláštore alebo ako zmyselná speváčka v hlučnom nočnom bare - je to slečna.
Na sto percent.