cialis sales online

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Strelec žena

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu StrelecNehovorí vždy veci, ktoré chcete počuť. Väčšinou sa vám pri jej pozoruhodných, kategorických výrokoch a zahanbujúcich otázkach zježia fúzy. Ale čas od času povie niečo tak výnimočné a nádherné, že sa vám bude chcieť spievať...

Priateľské a úprimné dievča Strelec práve dobylo vaše srdce svojim osobitým, zvláštnym kúzlom. Vždy bude trochu prostoreká, pretože vidí svet presne taký, aký je, aj keď má na nose tie smiešne ružovo zafarbené okuliare. Musíte uznať, že má veľký talent. Kde kto nedokáže posúdiť každú situáciu jasne a logicky a pritom si zachovať šťastnú vieru, že sa všetko zlepší, alebo sa rozhodnúť prijať veci také, aké sú.

Ženy v tomto znamení sú neprekonateľné optimistky. Dotkne sa vás, keď vám vaša partnerka povie, že by si želala, aby ste viac zarábal, ale potom dodá: "Samozrejme veľa peňazí robí z ľudí sebcov. Možno máme šťastie, že sme chudobní." Priznávam, že je to trochu krivkajúci optimizmus, ale zvyknete si. Toto dievča vám nikdy nezaklame. Niekedy si budete želať, aby to bývala urobila.

Ak prejavíte zvedavosť, ako trávi večery, keď nie ste s ňou, dostanete detailné, úplne úprimné hlásenie, ako písala list tomu peknému stážistovi, ktorého stretla vlani v lete na dovolenke, a koľko ponúk na schôdzku odmietla po telefóne.
Dokonca sa vám možno zverí s trápením s nespavosťou, keď leží v posteli a premýšľa, či to, čo k vám cíti, nie je priateľstvo miesto lásky. Budete mať chuť na ňu zrevať: "Preboha, nemohla by si aspoň raz trochu zaklamať? Každý človek má svoju hrdosť. "Nekričte na ňu veľmi. Urazíte ju a ona sama je tiež do istej miery vznetlivá.

Dievčatá narodené v Strelcovi sú známe svojimi záchvatmi zlosti. Pravdepodobne bude žiť sama. Tieto dievčatá sú veľmi nezávislé a obe pohlavia sú podivne ľahostajné k rodinným putám. Možno je to preto, že toľko cestujú a nedostanú sa domov tak často, aby svoju rodinu naozaj dobre poznali. Aj keď cestujú len do kina alebo na návštevu priateliek, neustále sú nepokojné a v pohybe.

Nechcem vás desiť, ale raz som poznal ženu Strelca, ktorej boli nuanse rodinných vzťahov tak cudzie, že pozvala svojho bývalého priateľa na svadobnú cestu so svojim novomanželom. Ten úbožiak sa zdal byť tak osamelý. Povedal, že si cestovné výdaje zaplatí. Prečo sa na ňu tak pozeráte? Urobila niečo zle? Jednu vec sa budete musieť naučiť hneď, alebo váš vzťah nebude mať šancu prežiť.

Keď chcete, aby niečo urobila, požiadajte ju. Nenakazujte jej to. Technika jaskynného muža pre ňu prestala existovať spolu s Tarzanom. Ocení, že ju chránite, ale nechce, aby ste jej rozkazoval. Ani jej matke to neprejde. Kto ste, že si myslíte, že predčíte jej matku? Možno je jej matka v znamení Barana, a pokiaľ tá s ňou nič nedokáže, nepodarí sa to ani žiadnemu mužovi na svete. Má však jeden zvláštny povahový rys.

Aj keď akokoľvek nemá rada príkazy, keď vás skúša, či ste neústupný, buďte neústupný - hlavne na verejnosti. Tieto ženy nemôžu vystáť slabochov. Ak bude mať veľa guráže a jej vtipný jazyk bude príliš sarkastický alebo keď sa vám vyhráža nejakým činom, ktorý vás naozaj popudí, dajte jej malý príklad Tarzanovho prístupu. Len toľko, aby ste ju usmernil. Ako: "Ak to urobíš, zlomím ti väz." Ak bude mať dojem, že to myslíte vážne, môže reagovať s prekvapivou poddajnosťou.

Žena Strelec nemá v úmysle vzdať sa svojej individuality pre žiadneho muža, ale celkom jej robí dobre, že ju považujete za dievča.

Vaše dievča Strelec je možno súčasťou show businessu, pretože ju lákajú svetlá rámp. Pokiaľ je to tak, zvyknite si, že kariéra bude pre ňu prvoradá, dokým ju neomrzí. Sladký zvuk potlesku a vzrušenie vyžiadaného prídavku jej bude zvoniť v ušiach presvedčivejšie než všetky romantické vyznania, aké si dokážete vymyslieť. Nikdy ju nenúťte voliť medzi poskytnutím potešenia zo svojej prítomnosti iba vám alebo celému davu ľudí.

Po čase ju však znechutí pokrytectvo a umelý lesk umeleckého sveta a pribehne domov, aby okúsila domácky život s niekým skutočným. S vami. S niekým, kto verí, že poctivosť je krásna a podvod škaredý. Opäť s vami. Samozrejme opustenie kariéry jej nezabráni k ďalšiemu rozletu.

Vždy bude pociťovať túžbu cestovať. Choďte s ňou na dovolenku, kedykoľvek môžete. Inak ju pusťte na kolotoč samotnú a dôverujte jej. Miluje vás, nie všetkých klaunov a flašinetárov, s ktorými rada trávi čas. Vzhľadom k laxnému prístupu k milostným veciam a zdráhavému postoju k manželstvu možno nadobudnete dojem, že postráda citovosť. Ale veľmi sa pletiete. Pri sledovaní smutných filmov preleje potoky sĺz a bude čítať poéziu so zahmlenými očami.

Deti ju pravdepodobne budú zbožňovať. Bude ich kamarátkou, ktorá sa s nimi bude s potešením hrať. Akonáhle prekoná počiatočný strach zo zodpovednosti, zvládne denné prebaľovanie a kúpanie so zručnosťou zdravotnej sestry. Keď sa konečne rozhodne niečo naučiť, skoro všetko urobí dobre a so šarmom. Rovnako ako dospelí, dostanú deti poriadnu dávku jej nezdolateľného optimizmu a úprimných komentárov. Pokiaľ prežijú jej nemilosrdnú pravdovravnosť, vyrastú s presvedčením, že je to najlepšia staršia sestra, akú dieťa môže mať.
Táto žena je nevyliečiteľná idealistka. A tu je tajomstvo, ktoré vám možno nikdy nezverila: Zamilovala sa do vás pred mnohými rokmi, keď bola malým dievčatkom a pri splne si želala, aby našla niekoho, kto by zdieľal jej úprimné srdce. Mnohokrát si myslela, že vás našla, a bola sklamaná. Ale keď ste sa konečne objavil, hneď vás spoznala, pretože ste bol nežným klaunom s vlastnými snami, ktorý ju vzal za ruku...
... a ukázal jej cestu ku hviezdam.