cialis buy cheap

ODPORÚČAME

Prebudili ma anjeliPrebudili ma anjeli je skutočný príbeh ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. Monika Jakubeczová viedla úspešný a spokojný rodinný život na slovenskom vidieku, keď sa u nej zrazu objavilo neutíchajúce nutkanie čítať knihy s ezoterickou tematikou. Na ich základe začala meditovať a tak do jej života vstúpili anjeli. Diali sa s ňou nevysvetliteľné veci, bola dezorientovaná, no postupne pochopila a spoznala duchovný svet. Učili ju priamo anjeli a dodnes ju sprevádzajú.
Spoznala, čo je jej poslaním, a následne sa jej život zmenil. Osobným príbehom chce autorka odovzdať odkaz od anjelov:

Nájdi v sebe Svetlo.

Táto kniha je ako úrodná pôda, a keď do nej zasejete semienko, vyrastie z neho košatý strom poznania, pochopenia, viery a lásky.

Jozef Banáš

Žiadajte osobné venovanie od autorky priamo do knihy!   Viac na www.jakubeczova.sk |  Objednávka na MonikaJ.sk
(túto možnosť v inom kníhkupectve nenájdete)

 

Strelec muž

Vytlačiť PDF

Znamenie zverokruhu StrelecSpomeňte pred Strelcom nudu a on sa vás spýta:  " Čo to je? "
Strelci patria medzi najaktívnejšie znamenie. Stále majú čo robiť, stále sú v pohybe...

Nechcem vás odradiť, ale muži v znamení Strelca majú taký čudný zvyk. Vyskočia na statného beláka a vyrazia do ulíc, pričom mávajú mečom a obhajujú vznešené ideály.

Majú ešte jednu zvláštnosť. Robia kotrmelce ako cirkusoví klauni, pokojne sa kamarátia so slonmi a fúzatou ženskou a rozjarene sa napchávajú cukrovou vatou. Pomocou istých manévrov môžete tohoto muža polapiť. Ale najskôr ho musíte dostať z toho beláka, preč od slonov a tá fúzatá žena musí samozrejme tiež zmiznúť.
Vznešené ideály a cirkusy neposkytujú dosť času pre rodinný život, nie to ešte pre romantické vodenie sa za ruky. V jednej veci máte výhodu.

Vo svete pobieha toľko Strelcov, že máte z čoho vyberať. Spomeňte si na refrén Victora Herberta: "Dajte mi nejakých mužov, ktorí majú udatné srdce, ktorí sa budú biť za právo, ktoré uctievajú; začnite s desiatimi, ktorí majú udatné srdce, a čoskoro vám dám ďalších desať tisíc!" Práve tak to chodí.

Idealistické nadšenie a túžba po poznaní mužov Strelcov sú nákazlivé. Prirodzene sa jeho nevinná neviazanosť môže trochu vymknúť z rúk. Napríklad keď vás v okamihu bláznivého zbrklého veselia vyhodí do vzduchu - a zabudne vás chytiť. Vždy je okolo neho dav ľudí. To je ďalšia prekážka.

Budete si k nemu musieť prekliesniť cestu medzi tými, čo ho obklopujú. Ale nebuďte pesimistická - pretože tento muž je maximálnym optimistom. Je tak optimistický, že keby mu nepriatelia poslali fúru hnoja, neurazil by sa. Myslel by si, že jednoducho zabudli priložiť kone. Taký druh optimizmu však môže byť nebezpečný. Je to len iný výraz pre slepú vieru. Strelec jej má celé tony. Nevravím, že slepá viera je zlá.
Ale môže viesť k tak naivnej dôvere, že Strelec často šliapne do mláky. Nie je to také ťažké, keď neustále behá s lukom a šípmi a nespúšťa oči z oblohy, kde hľadá nejaké vysoké ciele, o ktoré nikto iný nemá odvahu usilovať - alebo nikomu inému tak veľmi nechýba zdravý rozum, aby sa o to snažil. Dôvera je skvelá, ale dôverovanie nesprávnym ľuďom môže spomaliť aj závodného koňa.

V presnom zmysle slova nie je Strelec vágnym rojkom. Logika a neprekonateľná zvedavosť ho núti tieto sny dôsledne preskúmať. Pokiaľ obstojí v tejto prísnej skúške, pravdepodobne sú tie jeho sny rovnako praktické ako šialené, aj keď svet ešte na nich nemusí byť pripravený. Akonáhle sa Strelec uistí, že existuje iskierka nádeje na ich vyplnenie, vytiahne plechovky s farbami a natrie svoje praktické sny so živou a odvážnou predstavivosťou.

Isteže vždy na neho v zálohe čakajú "počmáranci", aby pošliapali jeho pokrokové myšlienky a zaškrtili ich skôr, než majú šancu osvedčiť sa, a viete dobre, koľko "počmárancov" vôkol seba máme. Táto obrovská imaginácia môže spôsobiť pád alebo krach. Ale šťastena ho vždy včas zachráni.

Tento muž má obvykle také šťastie, až je to nechutné a nezákonné. Trebárs môže ísť hľadať zlato do hôr, prinesie späť vrece kamenia, zistí, že to nie je zlato, chvíľu si poplače a potom príde na to, že je to urán. S takým šťastím je prirodzene optimistom. Niekedy nastane deň, keď je kameň kameňom a staniol staniolom, ale typický Strelec sa z takých rán osudu rýchlo spamätá. Rovnako to platí aj v láske. Má šťastie. A ak nie, rýchlo sa pozbiera.

Brojí proti nepoctivosti, ale to je asi tak všetko. A práve to je dôvod, prečo má toľko priateľov a priaznivcov. Preniká za vonkajšiu podobu ľudí a hľadá v nich skutočné pravé hodnoty. Nie že by nemal žiadnych nepriateľov. Ale je ich omnoho menej, než u iných znamení. Ľudia, ktorých sa dotkli jeho úprimné poznámky, sa na neho možno chvíľu mračia a majú chuť ho zaškrtiť, ale spravidla si uvedomia, že to nemyslel zle.

Hriechom muža v znamení Strelca nie je úmyselná krutosť, ale netaktnosť a bezmyšlienkovitosť. Asi ste už zistila, že jeho reč je rovnako priama ako jeho symbolický šíp.

Dokáže vysloviť hrozné urážky, a pokiaľ ho milujete, asi mu to často aj prejde. Avšak máte právo uraziť sa, keď na vás Strelec, ktorého ste práve stretla, zíza svojimi jasnými bystrými očami a poznamená, že ste práve ten typ ženy, ktorú by si muž vybral za milenku.
Práve keď sa chystáte mu jednu vraziť, vyčarí na tvári nevinný chlapčenský výraz a vysvetlí vám s odzbrojujúcou úprimnosťou, že v skutočnosti tým myslel, že v stredoveku uzavierali králi a členovia aristokracie výhodné sobáše.

Majte pripravený zbalený kufor. Budete veľa cestovať. Neustále budete so sebou brať vášho bernardína, už nie ako strážcu, ale preto, že manžel miluje zvieratá ( povedzte psovi, že už nemusí stáť na stráži pred vašim stanom ). Poskytnite svojmu Strelcovi toľko voľných večerov, koľko bude chcieť.
Nikdy nepochybujte o jeho úprimnosti. Keď sa rozhnevá, dokáže vyraziť dvere alebo preraziť stenu. Len sa zbavuje pretlaku. No ale kto má neustále volať murárov? Bude lepšie pre vaše i jeho nervy neobviňovať ho z nedostatku bezúhonnosti. Keď urobí niečo zle, takmer určite vám o tom povie.

To samotné bude pre vás ťažké, a nie ešte robiť si starosti s imaginárnymi vecami. Naučte sa čeliť jeho úprimnosti a verte, že vás stále miluje, než aby ste sa naháňala za falošnými ohováraniami. Buďte rovnako praktická v citovej oblasti ako on.

Pre deti bude Strelec viac kamarátom než otcovskou autoritou. Čím budú starší, tým viac si s ním budú rozumieť. Čas od času ich môže vyviesť z miery jeho otvorenosť, a to keď budú potrebovať súkromie. Detské tajomstvá sú citlivou témou a zvedavé otázky a prostoreké poznámky môžu raniť ich city. Mladícke vylomeniny tohoto otca skôr pobavia než rozhnevajú, ale práve jeho tolerancia drží deti na uzde.

Pravdepodobne bude prísny, keď mu budú klamať. Bude to jedna z mála príležitostí, keď pocítia jeho neľúbosť. Nezanedbávajte ho však kvôli potomkom. Až bude chcieť, aby ste s ním šla púšťať šarkany, nechajte plienky a zásyp ich osudu, zavolajte niekoho na stráženie ( nie vašu matku ) a choďte. Strelec myslí srdcom aj hlavou zároveň. Nie je vždy múdry. Niekedy je bláznivo odvážny. Občas zakopne a spadne, ale vstane a pokúsi sa znovu. Odpustíte mu však skoro všetko, pretože...
... oslobodí vaše srdce najlepším darom - úprimnou láskou.